in , , , , ,

En Sadakatsiz Burç Hangisi?

Partnerizin sizi aldatacak mı? Burçlar ve sadakatsizlik… Sadakatsizlik her normal ilişkide anlaşmayı bozan bir durumdur. Partnerinizin “aldatma potansiyeli” olup olmadığını bilmek istiyorsanız, doğum haritasına bakabilirsiniz.

Öncelikle, astrolojide genel ifadeler kullanmaktan doğru değildir çünkü her bir doğum haritası farklıdır ve iki gezegen arasındaki aynı açı A doğum haritasında B doğum haritasına kıyasla farklı şekilde ortaya çıkabilir.

İkinci olarak, sadakatsizlik veya aldatma söz konusu olduğunda, bunun genellikle karmaşık anlık duygular tarafından yönlendirilen kişisel bir karar eylemi olduğunu belirtebiliriz. Bununla birlikte, birini daha ‘aldatılabilir’ hale getirebilecek veya birinin aldatma arzusunu uyandırabilecek bazı astrolojik koşullar olabilir.

İlişki Astrolojisi

Aldatmanın partnerizinin doğum haritasında görülüp görülemeyeceğini bilmek ister misiniz?
Astroloji ve aldatma söz konusu olduğunda, her zaman bir doğum haritasındaki Ay, Venüs, Mars ve Neptün’ü ve ayrıca partnerizinin 7. evinin (5. ve 8. evler de büyük rol oynasa da) durumunu göz önünde bulundurmak gerekir.

Ay ve Venüs

Her iki gezegen de son derece dişildir; Ay duyguları temsil eder ve Venüs sevgi vermek ve almakla ilgilidir. Bir erkeğin doğum haritasında birbirlerine sert açı yapıyorlarsa (kare, daha az derecede karşıtlık), o zaman duygusal ve fiziksel ihtiyaçlar arasında bir denge bulmakta zorlanır. Bu yerliler ihtiyaçlarının her iki tarafını da karşılayacak doğru partneri bulmakta oldukça zorlanabilirler, bu yüzden sadece iki partner sahibi olmayı seçebilirler. Madonna-Fahişe kompleksinin yaşayan kanıtı olabilirler.

Neptün ve Venüs

Neptün’ün (yanılsama ve idealleştirme gezegeni) Venüs’ün (aşk gezegeni) sert açısında olması kişiyi ruh eşini bitmek bilmeyen bir arayışa sürükleyebilir. Neptün hayal kurmaya yol açar ve Venüs ile bu yerli sürekli olarak ideal bir partnerin hayalini kurar. Ancak gerçek hayatta ilişkiler ideal olmaktan çok uzaktır, değil mi? Her zaman çatışma çıkabilir ve ilişki sorunlarını nasıl çözeceğimizi, bir ilişkide nasıl kalacağımızı ve bundan nasıl ders çıkaracağımızı öğrenmemiz gerekir.  Bir ilişkide anlaşmazlık söz konusu olduğunda, Neptün ve Venüs’ün sert açı yaptığı kişiler bununla uğraşmaktansa bu ilişkiden ayrılmayı tercih edeceklerdir.

Venüs Balık Burcunda

Balık burcundaki Venüs, Neptün-Venüs sert açısına benzer şekilde tepki verir. Venüs’ü Balık burcunda olan kişilerin aldatma eğilimleri olabilir, ancak onların ‘özelliği’ bunu size itiraf etmemeleridir. Balık burcunu özel kılan şey, sizi incitmeye çalışmamalarıdır ve muhtemelen size sadakatsizliklerinden bahsetmeyeceklerdir, ancak ‘zamanı geldiğinde’ sadakatsizliklerinin sizi o kadar da incitmemesi için sizi başka birinin kollarına itmeye çalışacaklardır. Gördüğünüz gibi, sizi terk ettikleri gibi sizin de onları terk ettiğinizi görmeyi tercih ederler.

Ateş veya Hava Burçlarında Mars

Ateş (Koç, Aslan, Yay) veya hava (İkizler, Terazi, Kova) burçlarındaki Mars, işlerin sıkıcı hale gelmemesi için sürekli uyarılmaya veya bir tür değişikliğe ihtiyaç duyar. Aşkta da – heyecan ve eğlence isterler (özellikle 30 yaşından genç, henüz ilk Satürn Dönüşünü yaşamamış yerliler için geçerlidir). Ateş burcundaki Mars aldatırsa, bunun nedeni bir fırsatın ortaya çıkması ve onu yakalamasıdır.

Bilirsiniz ki onlara ekstra eğlence veya heyecan sunabilecek herhangi bir şeyi kaçırmaktan nefret ederler. Bu arada, hava burcundaki Mars muhtemelen entelektüel can sıkıntısından hile yapacaktır. Bu burçlar her şeyi (bu bağlamda ilişkileri) taze ve yeni tutmak için zihinsel uyarıma ihtiyaç duyarlar.

Burası genel olarak ortaklıklar evidir, bu nedenle burada Neptün (yanılsama gezegeni) veya Uranüs (özgürlüğe ihtiyaç duyan gezegen) bulunan kişiler, kararlı ve uzun vadeli ilişkiler söz konusu olduğunda bazı zorluklar yaşayabilir.

Buradaki Neptün bir ilişkinin nasıl olması gerektiğine dair gerçekçi olmayan beklentiler verir (sadece aşkla ilgili değil, her türlü ilişki) ve yerli (çok yüksek) beklentilerinin bu ilişkide karşılanamayacağını gördüğünde, ‘çok zor bir iş’ haline geldiği için ilişkiyi terk eder. Uranüs 7. burçta olduğunda, farklı bir hikâye vardır. Uranüs heyecana ve özgürlük hissine ihtiyaç duyar ve sürekli olarak ‘yeni bir şeyler’ arar.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

En Lezzetli Vegan Kek Tarifi

Erkeklerin Evlenmeyi Hayal Ettiği Kadınların Özellikleri