in , , , , , ,

En Lezzetli Vegan Kek Tarifi

Veganlık, hayvansal gıda ürünleri ve hayvandan gelmekte olan gıdaların içerisinde kullanılmasını reddetmekte olan kişilerin görüşlerine verilebilen isimdir. Vegan olan kişiler, hayvansal gıda kullanımı sonucu elde edilmekte olan besinleri, giyecekleri ve bütün ürünleri kullanmayı reddetmektedirler. Bu yaşam tarzı olan vegan beslenme, bitkisel ağırlıklı olarak beslenmeyi tercih etmektedir. 

Muzlu Kek 

En lezzetli vegan kek tarifi olan ve en çok tercih edilmekte olan muzlu kek en lezzetli kek tarifi aralarında geliyor. Muzlar derin bir kaba alalım ve Hindistan cevizi yağı üzerine eklenerek blenderden geçirelim püre haline getirelim. Birkaç adet hurmayı yine blenderden geçirelim ve muzlu pürenin içerisine karıştıralım.

Geriye kalan bütün malzemeler bu kabın içerisine ekleyelim ve homojen bir kıvam alınana kadar karıştırılma işlemini yapalım. Kek kabı Hindistan cevizi yağı ve diğer yağlar ile yağlandıktan sonra 150 derecelik bir fırında yaklaşık olarak 50 ila 60 dakika pişirelim.

Meyveli Vegan Keki

Vegan olan kişilerin en lezzetli vegan kek tarifi denildiği zaman ilk akla gelenin meyveli vegan keki olarak biliniyor. Meyveli vegan kefir tarifinin yapılışı ise, un, kabartma tozu, tuz, şeker ve vanilin malzemeleri bir kabın içerisine alınarak harmanlayalım.

Badem sütü,  sirke, sıvı yağ, vişne ve çilek malzemeleri ayrı bir kapta harmanlayalım  ve bu sıvı malzemeler kuru malzemelere yavaş bir halde eklenir ve hamur haline getirelim. İstenilen başka meyvelerde ekleyelim ve kek kalıbına yerleştirelim. 190 derecelik bir fırında 50 ila 60 dakika pişirelim.

Yumurtasız ve Sütsüz Vegan Kek Tarifi

Et yiyemeyen bir vegan yumurta, süt ve süt ürünlerini de yiyemedikleri için en lezzetli vegan kek tarifi denildiği zaman ilk akla gelen yumurtasız ve sütsüz bir kek tarifi yapılışı oluyor. Yumurtasız ve sütsüz vegan keki tarifi yapılışı ise kakao, tuz, vanilin, un ve karbonat bir kabın içerisine alalım.

Farklı bir tarafta ise şeker, su, sirke ve yağı şekeri erime işlemi olana kadar karıştırıp diğer kabın içerisindeki malzemelerimize ekleyip yaklaşık olarak 5 dakika mikserin yüksek hızı ile çırpalım.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

En Dağınık Burç Hangisidir?

En Sadakatsiz Burç Hangisi?