in , , , , , , ,

Mucizevi Etkili Badem Yağı Faydaları

Badem Yağı ham badem bitkisinden üretimleri yapılan geçmişi çok eskilere dayanan yağ çeşitleri arasında yer almaktadır. Farklı alanda kullanımı sağlanan badem yağının en çok cilt bakımında kullanımları sağlanmaktadır. Mucizevi etkili badem yağı faydaları olmakla beraber magnezyum, çinko, kalsiyum gibi vitaminler açısından diğer yağlara göre daha zengin bir yapıya sahiptir.

Acı ve tatlı olmak üzere iki çeşittir bulunmaktadır. Tatlı badem yağları cilt bakımında kullanımları daha çok kullanılmaktadır. Badem yağının saymakla bitmeyecek faydaları bulunmaktadır.

Badem Yağının Cilde Faydaları

Badem yağının cilde sağladığı faydalar arasında kuru bir cilde sahip olan kişiler için cildi nemlendirmesinin yanı sıra cildi canlandırır parla bir görünüm sağlamaktadır. Aynı zamanda cildi ölü hücrelerden arındırmak için de kullanılmaktadır. Badem yağı dudaklarda oluşan çatlakları nemlendirerek gidermesinde faydası bulunmaktadır.

Cilde uygulandığında sağladığı diğer bir faydası ise yüzde bulunan kaz ayaklarının giderilmesinde ve göz halkalarını karşı etkili olmaktadır. Güneşe maruz kalan cildi zararlı güneş ışınlarından korumanın yanı sıra vücudun bazı nedenlerden dolayı oluşan çatlaklar karşıda etkili olmaktadır.

Mucizevi etkili badem yağı faydaları arasında sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de etkisi olmaktadır. Badem yağının içinde bulunan A, B ve E vitaminleri sayesinde ciltte oluşan sivilcelerin tedavilerinde de kullanılmaktadır. Ayrıca doğal bir makyaj temizleyicisidir.

Badem Yağının Saça Faydaları

Badem yağı saçların sağlığı içinde bir çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalar arasında düzenli bir kullanım ile saçlarda oluşan dökülmelerin en az seviyede olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda saçlarda oluşan kırıkları onararak saçlara canlılık kazandırmaktadır.

Mucizevi etkili badem yağı faydaları arasında saç derisinde oluşan iltihap ve yaraları önlemek için kullanılmaktadır. Ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayarak kepek sorununun oluşmasını engellemektedir. Nemlendirici özelliğinden dolayı saç bakım yağı olarak da kullanılmaktadır.

Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

Badem yağının sağladığı faydalar arasında kirpik ve kaşın daha canlı görünüm sağlamasıdır. Kirpikler için düzenli uygulandığı zaman daha dolgun ve canlı kirpikler oluşumunu sağlamaktadır. Badem yağının kirpiklere yatmadan önce uygulanması gerekmektedir.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Maymunların Büyüttüğü Kadın Kim ve Neler Yaşadı?

Mutlu evliliğin kalp sağlığına olumlu etkisinden haberiniz var mı