in , , , , , ,

Gluten Hassasiyeti Olanlara Müjde

Glüten hassasiyeti olanlara müjde. Glütensiz sebze çorbası tarifi vererek  sizlere lezzetli ve besleyici bir öğün alternatifi sunuyoruz. Glüten hassasiyeti günümüzde giderek artmış durumda. Buğdayın  birçok fabrikasyon işlemden geçmesi kullandığımız unun da giderek sağlıksız olmasına yol açıyor. Buğday, arpa, çavdar ve mısır gibi tahıl ürünleri beslenmemizde çok büyük bir yer kaplıyor fakat bazı insanlar bu tarz gıdaları sindirmekte zorluk çekiyor.

Çoğunlukla genetik özelliklerden dolayı meydana gelen glüten intoleransı birçok insanın hayatını zorlaştırıyor. Glüten içerikli bu besinleri sindiremeyen  çölyak hastaları karında  şişlik, mide bulantısı ve kusma gibi sorunlar yaşarlar. Giderek kilo kaybederler ve yeterli vitamin mineral alamadıkları için vücutları birçok hastalığa davetiye çıkarır. Bu tarz hastaların glüten içeren gıdalara yönelmemesi ve alternatif öğünler yaratmaları daha sağlıklı kalmalarını sağlıyor.

Günümüzde birçok insan sağlıklı bir yaşam adına ekmek gibi karbonhidratlı ve rafine edilmiş gıdaları tüketmiyor.  Sadece glüten hassasiyeti olanlar değil sağlıklı yaşam tarzına sahip olan herkes glütenden uzak durma çabasında.

Glüten hassasiyeti olanlara müjde. Glütensiz sebze çorbası tarifi sizlerle. Bu tarifi kesinlikle kaçırmayın. Glüten hassasiyeti olan birçok insan glüten içeren gıdalardan uzak durarak sağlığını koruyabilir fakat glütensiz beslenmek günümüzde çok zor çünkü marketten aldığımız birçok ürünün için de az bile olsa glüten var. Bu yüzden glüten hastaları kendilerine uygun gıda bulmakta zorluk çekiyor.

Sağlıklı beslenen ve  sizler için hem besleyici, hem de kurtarıcı bir öğün olabilir. Sizler için glüten içermeyen hem lezzetli hem de besleyici bir alternatif olan bu çorba sayesinde hem şişlik gibi sorunlardan kurtulacak hem de bol bol vitamin ve mineral alarak vücudunuzun sağlığına sağlık, güzelliğine güzellik katacaksınız. 

Glütensiz Sebze Çorbası Tarifi

Glüten hassasiyeti olanlara müjde. Glütensiz sebze çorbası tarifi kesinlikle yediden yetmişe herkesin denemesi gereken bir çorbadır. Bu çorbanın vücudunuza sağladığı etkilere inanamayacaksınız. Vücudunuzu içten dışa temizleyerek ışıldamanızı sağlayan bu çorbanın yapılışı basitçe şu şekildedir: 

  • Eğer tadından hoşlanıyorsanız soğan ve sarımsakları kavurmakla işe başlayın.
  • Kabak, patates, havuç, ıspanak, kereviz, lahana… Gibi istediğiniz tüm sebzeleri haşlayın.
  • Tüm sebzeleri blenderden geçirerek damak zevkinize göre et, tavuk suyu ya da süt ile  birleştirin. 
  • Yoğurt ve yumurtayı iyice çırparak ılık çorbaya terbiyesini yavaş yavaş vererek bir taşım daha kaynatın. İşte glütensiz, sağlık dolu çorbanız hazır. Şimdiden afiyet olsun. 

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Gluten Nedir?

Kirpi Balıklarının Dişisini Etkilemek İçin Yaptıklarına Çok Şaşıracaksınız