in , , , , , ,

Mutlu evliliğin kalp sağlığına olumlu etkisinden haberiniz var mı

Mutlu bir evliliğin kalp sağlığına olumlu etkisinden haberiniz var mı? Amerika’ da yapılan bir  araştırmaya göre evli bireylerin kalp krizi geçirme ve kalp hastalıklarına yakalanma riskinin evli olmayan bireylere göre çok daha düşük olduğu ortaya konuldu.

Aşk insanların hayatına pozitif duyguları ve mutluluğu çeker. Sevgi dolu bir insan daha sakin ve huzurlu olur. Bu durum kişinin kan basıncını düşürür. Yapılan araştırmalar karşı cinsle yapılan el ele tutuşmak, öpüşmek gibi aktivitelerin kişinin stres seviyesini düşürdüğünü ve kişiyi oldukça rahatlattığını kanıtlıyor. Psikolojik ve ruhsal olarak rahatlamış bir insanın sadece kalp ve damar hastalıkları riski değil birçok kronik hastalığa yakalanma riski de yok oluyor. 

Mutlu Evliliğin Olumlu Yönleri

Mutlu bir evlilik yapmanın kişiye birçok faydası ve katkısı vardır. Mutlu bir evliliğin kalp sağlığına olumlu etkisinden haberiniz var mı?  Mutlu insanların kalp hastalıkları ve birçok hastalığa yakalanma riski azalır. Mutlu evliliğin faydaları şunlardır:

◾Yapılan araştırmalar evli insanların daha uzun yıllar yaşadığını gösteriyor. 

◾Evli olmayan bireylerin evli olanlara göre  kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riski çok daha fazla oluyor.

◾ Evli olan kişilerin daha düzenli bir yaşam tarzı oluyor. Genellikle sağlıklı besleniyorlar ve belirli bir rutinleri uyku ve yemek yeme düzenleri oluyor. Bu şekilde yaşamak sağlıklı bir yaşamı garanti altına alıyor. 

◾Evli ve çocuk sahibi kişiler topluma daha duyarlı ve hassas bir pencereden bakıyorlar. Çocuklar kişilerin insanı ve manevi yönlerinin gelişmesini sağlıyorlar.

◾Evli insanlar karşı cinsle alakalı tüm konularda daha bilinçli oluyorlar. Birlikte yaşamanın kurallarını öğrenerek birbirleri ile daha iyi anlaşmanın yollarını arıyorlar. Evlilik kurumu kişide empati, şefkat, merhamet gibi duyguların gelişmesini sağlıyor. 

◾Evli ve evcil hayvan sahibi kişiler hayvanlara ve doğaya  karşı daha şefkatli ve merhametli davranıyorlar. İnsani yönlerini geliştirerek topluma faydalı bireyler olup milli ve manevi duyguların korunmasına yardımcı oluyorlar.

Evlilik çok önemli ve değerli bir kurumdur. Toplumda birçok zararlı alışkanlığın yok olması evlilikle mümkündür. Toplum içinde yasak ilişkilerin ve çok eşliliğin yaşanmasının da önüne geçen bu kurum kişiyi daha sorumluluk sahibi ve olgun bir birey haline getirir. 

Mutlu evliliğin kalp sağlığına olumlu etkisinden haberiniz var mı? Eğer hala yoksa siz de çevrenizdeki mutlu evli çiftleri gözlemleyerek olumlu etkileri görebilme imkânına sahipsiniz.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mucizevi Etkili Badem Yağı Faydaları

Neden Toksik İlişkileri Sürdürmeye Çabalarız