in , , , , ,

Maymunların Büyüttüğü Kadın Kim ve Neler Yaşadı?

Maymunların büyüttüğü kadın kim ve neler yaşadı olayında kadının ismi Marina. Ailesinin kim olduğunu bilinmiyor ve ailesi hakkında pek bir şey hatırlamamakta. Tek aklında kalan 4 yaşındayken iki adam tarafından kaçırılıp bir ormana bırakılıyor. Küçük yaşlardan itibaren kimse tarafından aranmamış ve kimse onun için geri dönmemiş. Ne yazık ki küçük yaşlardan beri kendi başının çaresine bakmayı öğrenmiş. Ormana bırakıldığında bir maymunun onun yanına geldiğini fark ettiğinde çok korkmuş fakat maymunun onunla ilgilenmesi ağlamasını biraz da olsa kesip yanında güvende hissetmiş. Maymunların aslında çok fedakâr ve sevgi dolu olduklarını belirten marina; onların kendisiyle meyvelerini, kuruyemişlerini paylaştığını da söylüyor.

Maymunların da insanlar kadar cömert ve şefkat dolu olduğunu söyleyen marina, korktuğu anlarda bile maymunların kanatlarının altına sığındığını ve onlarında onu her daim koruduğunu belirtiyor. Bir annenin ya da bir babanın verdiği şefkati onlardan aldığını söylüyor. Maymunların büyüttüğü kadın kim ve neler yaşadı sorusuna cevap olan Marina haftalar geçtikten sonra maymunların onu ailesinden bir parça gibi gördüğünü ve sahiplendiğini söylüyor. Gözyaşlarını çok defa maymunların sildiğini belirten marina; maymunların vicdanlı canlılar olduğunu da söylemiştir. Maymunların çıkardığı seslerin aslında insanlar gibi farklı bir anlamları olduğunu ve onlarla anlaşabilmek derdini iyi ifade edebilmek için onlar gibi konuştuğunu söylüyor.

Marina Chapman

Maymunların büyüttüğü kadın kim ve neler yaşadı sorusundaki Marina Chapman. Sadece 4 yaşında bir ormana bırakılmış küçük bir kızdı. Ormanın ortasında birçok ağaçlar ve karanlık gözler gördüğünü söylüyor. Karanlıkta beliren gözlerden çok korksa da maymunların ona güven verip koruduğunu belirtiyor. 5 yıl boyunca maymunların bakıp büyüttüğü kadın; 5 yılın ardından tekrardan insanlığı keşfedip dillerini öğrenmek zorunda kalmıştır.

Dilini öğrendikten sonra bir kitap yazdı. Tüm insanlığa aslında hayvanların da koca bir kalbinin olduğunu ve ona nasıl sahip çıktılarını anlatmak için. Girl With No Name“adlı kitap çoğu kitapseverin ve bu esrarengiz olay merak edenler için sevindirici bir haber olmuştur. Yaşadığı anları anlatırken gözyaşlarını tutamayan marina; zorlu süreçlerden geçtiğini ama maymunlara geçirdiği sürecin onun için özel olduğunu belirtiyor. Esrarengiz bir olayın başına gelmesi onu şaşkına uğratmış olsa da böyle bir olayı yaşadığı için kendini şanslı hissediyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kirpi Balıklarının Dişisini Etkilemek İçin Yaptıklarına Çok Şaşıracaksınız

Mucizevi Etkili Badem Yağı Faydaları