in

Meta dan Tweeter’ın tahtına aday uygulama

Facebook’un sahibi olan Meta şirketi, çalışanları ile Twitter ile rekabet etmek üzere metin ağırlıklı bir sosyal medya platformu üzerinde çalıştığına dair planlarını paylaştı. Açıklamada “merkezi olmayan ve metin bazlı gelişmelerin paylaşılabileceği bir sosyal ağ üzerinde çalışıldığı” belirtildi.

 

BBC’den Tom Gerken ve Zoe Kleinman’a konuşan kaynaklara göre kullanıcılar yine Meta’nın sahip olduğu Instagram’da takip ettikleri kişileri bu platformdan da takip edebilecek.

 

Aynı zamanda Mastodon gibi diğer platformlardan da kullanıcıların gelmesinin sağlanacağı bir sistem olacak. Meta’nın bir sözcüsü bu çalışmaların yapıldığını BBC’ye doğruladı.

 

EN KISA ZAMANDA PİYASADA
Facebook’un ürün müdürü Chris Cox ise platform ile ilgili kodlama çalışmalarının yapıldığını söyledi. P92 kod adlı bu platformun yakında piyasaya çıkmasının amaçlandığı aktarıldı. Kimilerine göre bu tarih haziran ayının sonu olabilir.

 

TWITTER’A BENZER ARA YÜZ
BBC’ye konuşan kaynaklar, internete düşen ve platforma ait olduğu söylenen ekran görüntülerinin doğru olduğunu belirtti. Eğer gerçekten de bu şekilde tasarlanırsa platformun ara yüzü Twitter’ınkine çok benzer olacak. Bu platform ortaya çıkarsa, Elon Musk’ın sahip olduğu Twitter’a ve onun alternatifleri olarak geliştirilen BlueSky ve Mastodon’a ciddi bir rakip olabilir.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Uğur Şahin ve Özlem Türeci yargı karşısına çıkıyor

KKTC: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lefkoşa ziyareti emsalsiz ilişkinin önemini teyit ediyor