in

Gözler Apple’ın yeni modeli iPhone 15 Pro serisinde

Dünyaca ünlü telefon serisi olan iPhone’un yeni modeli olan iPhone 15 Pro serisi önümüzdeki aylarda kullanıcılara sunulacak. Son gelen bilgilere göre iPhone 15, 200 dolar gibi bir zam görecek.

 

Bu yıl merakla beklenen iPhone 15 Pro serisinde bazı büyük değişikliklerin olması planlanıyor.

 

Bloomberg’deki habere göre Pro modellerinin her ikisi de paslanmaz çelik yerine titanyum çerçevelerle gelecek bu onları daha güçlü ve daha hafif hale getirecek. Siyah çerçeve boyutunu yaklaşık üçte bir oranında küçülten yeni ekran teknolojisi sayesinde de ekranlar daha ince çerçevelere sahip olacak.

 

Öte yandan yeni gelecek olan telefona ABD dışında bir fiyat artışı bekleniyor. Bununla birlikte bu yıl Apple cihazlarına iki büyük güncelleme daha geleceği söyleniyor. Son olarak Apple Watch 9 Series’in de “oldukça büyük bir performans artışı” ile kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

 

En pahalı iPhone olan 1 TB’lık iPhone 14 Pro Max, Türkiye’de 87 bin 457 TL ‘den satılıyor. ABD’de ise 1599 dolarlık bir fiyattan satışa sunuluyor. Eğer 200 dolarlık bir fiyat artışı gerçekleşirse vergilerle beraber tahmini Türkiye satışı 99 bin TL civarında olacak.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Global Media Turizmde 2023 yılı değerlendirme toplantısında

Konya ve İzmir’de korkutan depremler