in

iPhone modellerinde güncelleme almayacak telefonlar belli oldu

Eylül ayında Apple’ın yeni modellerini tanıtması bekleniyor. Her yılın sonbaharında yeni telefonlarını duyuran Apple, yine değişiklik yapmayacağı düşünülüyor. Teknoloji severler ise yeni telefonların en çok fiyatını merak ediyor.

iPhone 15 serisinin en pahalı modeli için 100 bin lira olacağı sosyal medyada konuşuluyor. Ocak 2023 yılından bu yana en az 3 tane zam yaptı. Birçok ürüne gelen zamlarla fiyatlar bir anda patladı.

iPhone 14 Pro Max modelinde 80 bin lira bandı geçildi. 14 serisinde fiyatlar artışı ciddi derecede yaşadı. Ancak iPhone 11, 12 ve 13 serilerinde de artış önemli orana arttı.

Yeni iPhone ile güncelleme almayacak modeller belli oldu

Eylül ayında açıklanacak olan yeni iPhone modeli sonrası güncelleme almayacak telefonlarda belli oldu. Teknoloji devi Apple, Eylül ayı ile beraber 2 modele daha güncelleme vermeyecek.

Dış basından aktarılan haberlere göre iPhone 8 ve iPhone X’ler sonbahar sonrasında güncelleme almayacak. Güncelleme olmaması halinde bu modellerde yarı yarıya fiyat düşüşü yaşanabilir.

Şirket, Eylül ayında iOS 17 isimli yeni yazılım güncellemesini yapacak. Güncelleme, 2017’de satışa çıkan iPhone 8 ve iPhone X’e yansımayacak. Diğer yandan geçen yıl güncelleme almayan modeller iPhone 7 Plus ve iPhone 6S sınıfı olmuştu.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto piyasalarda son durum: Bitcoin’in yönü neresi?

Gençlere müjde kapıda: ÖTV’siz cep telefonu alınabilecek