in

Amerika, Instagram’a Savaş Mı Açıyor?

ABD, Meta Platforms ve Instagram’a karşı şiddetli bir yasal savaş başlattı. Şirketi, bağımlılık yapan sosyal medya uygulamaları aracılığıyla bir gençlik ruh sağlığı krizine katkıda bulunmakla suçladı.

Kaliforniya ve New York da dahil olmak üzere 33 eyalet, Meta’nın halkı bilerek yanlış yönlendirdiğini ve genç kullanıcıları kar için manipüle ettiğini iddia eden bir şikayette bulundu.

Dava, depresyon, anksiyete ve kesintiye uğramış eğitim gibi sosyal medya kullanımıyla ilişkili olumsuz ruh sağlığı sonuçlarını vurgulamaktadır. ABD, Meta Platforms’a ve sosyal medya güç merkezi Instagram’a karşı özür dilemeyen bir saldırı düzenledi.

Bir yasal hareketle, Kaliforniya ve New York’un öncülük ettiği 33 eyaletten avukatlar, şirketin genç beyinleri platformlarına bilerek bağımlı kıldığını iddia ederek Meta’nın bütünlüğüne meydan okuyor.

Facebook’tan da sorumlu tutan Meta, çocukları ve gençleri kar için takıntılı sosyal medya kullanımına yönlendirirken, platformlarıyla ilgili tehlikeler hakkında halkı kasıtlı olarak yanıltmakla suçlanıyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Megastar’dan Darüşşafaka ‘ya ‘mega’ hareket

Türkiye’nin Ünlü Haber Sitesi Tamamen Satıldı