in

Apple, iPhone 15 modelinin ısınma sorunu iOS 17 mi?

Apple, Instagram ve Uber gibi bazı üçüncü taraf iOS 17 uygulamalarında yapılan son güncellemelerin da soruna katkıda bulunduğunu söylüyor.

Apple Cumartesi günü verdiği bir demeçte, yeni iPhone 15 Pro ve Pro Max’in aşırı ısınması ile ilgili yaygın şikayetlerin iOS 17’deki bir yazılım hatası da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden kaynaklanabileceğini söyledi.

Şirket, yeni telefonların titanyum çerçevesinin ve alüminyum altyapısının soruna katkıda bulunmadığını ve ısıyı önceki Pro modellerinde kullanılan paslanmaz çelikten daha iyi dağıttığını söyledi.

iPhone 15 serisinin satışa geçmesinden günler sonra, insanlar yeni telefonlarının nasıl aşırı ısındığı veya aşırı sıcak hissettiği hakkında hikayeler paylaşmaya başladılar. Bazı kullanıcılar telefonlarını rahatça tutamadı. Diğerleri, iPhone’larının sıcaklığının 80 Fahrenheit’ten fazla olduğunu gösteren kızılötesi termometrelerin resimlerini paylaştı. Apple yaptığı açıklamada,

iPhone’un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olabilecek birkaç koşul belirledik.” dedi. “Arka plan etkinliğinin artması nedeniyle cihazı kurduktan veya geri yüklemeden sonraki ilk birkaç gün içinde cihaz daha sıcak hissedebilir. Ayrıca iOS 17’de bazı kullanıcıları etkileyen ve bir yazılım güncellemesinde ele alınacak bir hata bulduk. Başka bir sorun, sistemi aşırı yüklemelerine neden olan üçüncü-parti uygulamalarında yapılan bazı son güncellemeleri içerir. Bu uygulama geliştiricileri ile kullanıma sunma sürecinde olan düzeltmeler üzerinde çalışıyoruz.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mutlaka yeni anayasayı çıkarmamız gerekiyor

TÜİK açıkladı: Enflasyon yılın zirvesine geldi