in , ,

Makyajı Temizlemeden Uyumak Ciltte Ne Tür Zararlar Oluşturmaktadır?

Kendi ile barış olan kadınlar ve bakım yapan bayanların en çok sormuş olduğu sorulardan bir tanesi ise makyaj silmeden uyumak cilde nasıl zarar verir olmaktadır. Cilt uzmanlarının en çok uyardığı konulardan bir tanesi de bu konu olmaktadır. Makyaj ile uyumak cildin kurumasına, cildin nefes alamamasına ve pul pul olarak dökülmesine neden olmaktadır. Bunun yanı sıra makyaj ile uyumak ciltte akneye, sivilceye ve siyah noktaya neden olmaktadır. Makyaj ile uyumak cildi tıkamaktadır ve bununla beraber cilt yapısının yağ dengesini de bozmaktadır.

Makyajlı bir biçimde uyumanın zararları cilt üzerinde büyük bir etkiler oluşturmaktadır. Bir insan uyuduğu zaman vücut kendini yenilemektedir. Fakat makyajı silmeden uyumak cildin yenilenmesini engellemektedir. Makyajı silmeden uyumak erken yaşlanmayı artırmaktadır. Cilt problemlerine ve kırışıklara neden olmaktadır. Dudakları kurutuyor, çatlatıyor ve kirpik yapılarını bozuyor. Cildi ağırlaştırdığından dolayı cilt dengesini bozmaktadır.

Makyaj ile Uyunursa Ne Olur?

 İnternet ortamında en çok sorulan sorulardan bir tanesi ise makyaj silmeden uyumak cilde nasıl zarar verir olmaktadır. Makyajı silmeden uyumak, cildin nefes almasını engellediğinden dolayı gece boyunca bir insanın cildi kuruyor. Bütün Gece boyunca makyajın ciltte kalması gözeneklerin kapanmasına ve tıkanmasına neden olmaktadır. Bu zararların yanı sıra ciltte yağlanmalar ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bütün gece tıkalı kalan gözenekler cildin elastikiyetini kaybettirecektir. Cilt elastikiyetini kaybettiği zaman sarkmalar ve çizgilenmelere neden oluyor. Erken yaşta dahi olunsa bile çok daha yaşlı görünebilmektedir.

Neden Makyajla Uyunmaz?

Bir kişi makyajını silmeden uyuduğu zaman gözde kuruluklar, kızarıklıklar ve enfeksiyonlar oluşabilmektedir. Cilt uzmanlarına en çok sorulan sorulardan bir tanesi de makyaj silmeden uyumak cilde nasıl zarar verir olmaktadır. Cilt uzmanlarının ise tane tane anlattıkları ve en çok dikkat edilmesi gereken konunun bu olduğunu söylemektedirler.

Cilt uzmanlarının söylediklerinden bir tanesi de serbest radikallerin artmasına neden olduğundan dolayı vücuttaki kolajen üretiminin azalmasına sebep olmasıdır. Böylelikle cildin çok daha hızlı yaşlanmasına sebep olacaktır. Makyajlar ciltte maksimum 6 saat kalması gerekmektedir. Daha fazla kaldı zaman havadaki tozu ve bakterileri toplayacaktır.

Kaynak: www.724habervar.com

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kusursuz Görüş Nedir?

Vücut Direncini Arttırmak İçin Neler Yapılabilir?