in , , , ,

Yılın İlk Dolunayı Neler Getirecek

2023’ün ilk dolunayının hayatınızı nasıl etkileyeceğini öğrenmek için sabırsızlanıyor musunuz? Sıkı durun, şimdi öğrenme zamanı. Her dolunayın kendine ait bir adı ve kadim isimlendirmeyi açıklayan zengin bir hikâyesi vardır. Ayrıca, ayın hareketine ve konumlanmasına bağlı olarak, her dolunayın davranışlarımız, kişiliğimiz ve kaderimiz üzerinde benzersiz bir ruhsal önemi ve etkisi vardır!

Dolunay burç yorumlarımızı 12 burç için inceledikçe, her şeyin sonunda nasıl bağlandığını göreceksiniz! Öyleyse başlayalım! Ocak ayının dolunayı Kurt Ayı olarak da bilinir. Neden kurt ayı olarak adlandırılıyor? Geleneksel olarak, Amerikan yerlileri bu Dolunay takma adlarını ay takvimlerini işaretlemek için kullanırlardı ve her dolunayın adı tüm ay evresine uygulanırdı.

Kurt dolunayı adı, kurtların ulumalarının çokça duyulduğu ölü kış dönemini temsil eder. Bunun nedeni açlık, bölgeyi işaretleme ya da avlanma veya çiftleşme çağrısı olabilir, yine de dolunay anlamının kaynağı budur.

Koç Burcu (21 Mart – 19 Nisan)

Bırakmak, yolunuzdaki direnç ve tıkanıklıkları çözecektir. Dolunay enerjisi size ağırdan almanız ve rahat olmanız için ilham verecek. Kişisel ve profesyonel yaşamınızda meydana gelen tüm mücadeleler ve değişikliklerle birlikte, sonunda duraklatma düğmesine basmanız gerekecek. Ancak, bunu bir yenilgi olarak algılamayın!

Boğa Burcu (20 Nisan – 20 Mayıs)

Gerçeğinizi söyleyecek ve sevdiğiniz biriyle, büyük olasılıkla eşinizle zor bir konuşma yapacaksınız. Kişisel ilişkileriniz sizin için her zaman çok önemli olmuştur ve sevdiklerinizin iyiliği için, bazen bunun doğru bir seçim veya hareket tarzı olmadığını düşünseniz bile onlarla aynı fikirde olursunuz.

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

İlişki sınırları ve beklentiler su yüzüne çıkacaktır. İkizler dolunay burç yorumuna göre, Ocak ayı duygusal açıdan rahatsız edici bir dönem olabilir. Kendinizi her zamankinden daha gergin hissedebilirsiniz ve duygularınıza ve ilişkilerinize dikkat etmezseniz ezici bir huzursuzluk hissi sizi sarabilir.

Yengeç Burcu (21 Haziran – 22 Temmuz)

Duygularınızı dışa vurmanın sağlıklı yollarını bulmak ilişkilerinizi kurtaracaktır. Hassas bir ruha sahipsiniz ve yaşam seçimlerinizi duygularınız yönetiyor. Burcunuzda gerçekleşen dolunayın zihninizi allak bullak etmiş gibi hissetmenize şaşmamalı. Yengeç dolunay burcuna göre, küçük anlaşmazlıklar çok fazla gibi gelebilir, bir gecikme veya iptal büyük bir aksilik gibi görünebilir ve yapıcı eleştiri veya geri bildirim kişisel bir saldırı gibi görünebilir.

Bu nedenle, bir sonraki dolunayda Merkür gerilemesinin tüm hızıyla devam edeceğini göz önünde bulundurarak, Ocak ayında hayatta kalmak istiyorsanız duygularınızı kontrol altında tutun! Aşırı güçlü duygularınızı rasyonel bir şekilde analiz etmek için zaman ayırın.

Aslan Burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)

“Arzuladığım şey zaten benim” diye onaylayın ve hedefinize ulaşmak için gücünüze sahip çıkın!

Kendinden emin tavrınızın ve kişilerarası becerilerinizin altında pek çok duygusal kırılganlık yatıyor.

Eğer güvensizliklerinizin geçen yıldan beri biriktiğini düşünüyorsanız ve hala bunları etkili bir şekilde çözme şansı bulamadıysanız, yaklaşan dolunay oldukça yardımcı olabilir!

Eğer bir şeye, bir işe, gösteriye, fırsata veya ilişkiye gönül verdiyseniz, bu Ocak ayında hala ulaşılması zor ve erişemeyeceğiniz bir yerde kalabilir. Ancak, gördüklerinizin yalnızca yüzeysel olduğunu unutmayın. Sahne arkasında çok şey olabilir ve olacaktır.

Başak Burcu (23 Ağustos – 22 Eylül)

İşiniz arka planda kalarak en yakın ilişkilerinize odaklanmanızı sağlayabilir.

Gelecek ayki dolunay en yakın bağlarınız üzerinde olumlu bir etki yaratacak. Eğer bağlarınızda demlenen ve size uykusuz geceler yaşatan şikâyetler ve kırgınlıklar varsa, bunlar iyileşecek.

Terazi Burcu (23 Eylül – 22 Ekim)

Çözümler, uzlaşmalar ve kariyerinizde ilerleme fırsatı çok yakında!

Özel hayatınızdaki mücadelelerin ve değişimlerin profesyonel gelişiminizi ve kariyer beklentinizi engellemesine izin vermeyin. Önümüzdeki dolunay sırasında hem ilişkilerinizde hem de işinizde zorlayıcı şeyler olabilir, ancak bu hayatınızda belirleyici bir andır.

Akrep Burcu (23 Ekim – 21 Kasım)

Zorlu bir duruma karşı nazik bir yaklaşım çok önemli olacaktır.

Bazen, hatalı olmasanız bile özür dilemek durumu oldukça hızlı bir şekilde çözebilir. Büyük resmi aklınızda tutun. Elbette, biri sizi istismar ediyorsa ya da sömürüyorsa affetmeniz ya da görmezden gelmeniz gerektiğini söylemiyoruz. 

Söylemeye çalıştığımız şey, doğrudan bir yüzleşmenin size istediğiniz sonucu vermeyebileceği bu ay kendinizi zor bir durumda bulabileceğinizdir.

Sinsi olmalı ve her hareketinizi dikkatlice planlamalısınız. Bu, iş yerinde kurnazlığınızı kullanarak üstesinden gelebileceğiniz zehirli bir durum anlamına gelebilir.

Oğlak Burcu (22 Aralık – 19 Ocak)

Derin ve dürüst konuşmalar ilişkinizi geliştirecek.

Yaklaşan ay, birçok burcu genel doğalarının tersine davranmaları için etkileyecek ve siz de onlardan biri olacaksınız.

Zor konuşmaları ve kalbinizi kollarınıza takmayı sevmiyorsunuz. Ancak Ay tam aydınlığına doğru ilerledikçe, duygularınız ve ilişkileriniz de giderek yoğunlaşacak.

Sevdiklerinizin sizinle kavga ettiğini, sizden uzaklaştığını ya da en azından sizi yanlış anladığını görebilirsiniz. Sizin olanı bırakmaktan ne kadar nefret ettiğinizi hepimiz bildiğimizden, bu durum soğukkanlılığınızı ve huzurunuzu kaybetmeniz için yeterli olacaktır!

Kova Burcu (20 Ocak – 18 Şubat)

İşleri ağırdan almak ve hayata karşı hafif yürekli bir tutum benimsemek sizi tükenmişlikten koruyacaktır.

Çoğu burç gibi siz de Kurt dolunayının etkisi altında kendinizi her zamanki gibi hissetmeyebilirsiniz. Zorlu durumlara karşı rahat yaklaşımınız yerini endişeli düşünceler ve korkulu inançlarla daha ciddi bir tutuma bırakabilir.

Ancak etrafınızdaki şeylere dikkatle bakmanız önemlidir. Ay gizemli ve aldatıcı olmasıyla bilinir. Eğer ay ışığında yolunuzu bulmaya çalışıyorsanız, dikkatli olmalısınız. Her şey göründüğü gibi değildir!

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

İlişkiler zorlaşacak, ancak bunlarla yüzleşmek çok ödüllendirici olacak! 

Aşk sizin için her zaman önemli bir şey olmuştur ve Ocak ayı Balık dolunay burç yorumuna bakacak olursak, aşk hayatınızdaki tatmin duygusu genel büyümenizi ve genişlemenizi destekleyebilir.

Bu nedenle, bu ay romantik ilişkinizi biraz daha dikkatli bir şekilde ele almak iyi bir fikir olacaktır. Normalde olduğunuzdan biraz daha gergin ve biraz daha hassas hissetmeye hazır olun!

Bu ay boyunca, ilişkiniz daha tetikleyici ve partneriniz daha zorlayıcı olacak gibi görünüyor. Büyük olasılıkla kendinizi öfkeli duygularla ham hissedeceksiniz ve her aksilikte birincil içgüdünüz yola çıkmak olabilir.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yeni çağ hastalığı yabancı aksan sendromu

“OHAL” Nedir?