in , , , ,

Yavru hayvan sahiplenmek isteyenlerin dikkat edecekleri püf noktalar

Yavru hayvan sahiplenmek isteyenlerin dikkat edecekleri püf noktalar eve yeni bir bireyi kabul etmek, onu bütün sevimli ve eğlenceli hallerine tanıklık etmek ve eşsiz bir sevgiyi paylaşmak yavru hayvan sahiplenmenin en temel gerekenleri arasında yer alıyor. Fakat gerek sahiplenme süreci gerekse adaptasyon süreleri her vakit düşünüldüğü kadar sorunsuz ilerlemiyor. Sırf bu neden ile yavru alacak kişilere tavsiyeler oldukça önemli bir nitelik taşıyor.

İlk defa yavru hayvan sahiplendikten sonra yavru hayvanın hayatı boyunca bütün ihtiyaçlarını en iyi biçimde karşılamanın sorumluluğunu üstlenir. Evde yalnız başına yaşamakta olan kişiler ve yavru hayvan sahiplenmek isteyenlerin dikkat edecekleri püf noktalar  bu kararı vermek ilk başta kolay gelebilir fakat her zaman uzun vadeli düşünülmesi gerekir. Yavru hayvanlar sağlıklı bakıldığı zaman uzun süre yaşamlarını devam ettirirler.

Yavru Hayvanların Bakımı

Yavru hayvanları sahiplenen kişinin hayatındaki değişecek olanları önceden görmesi elbette mümkün olmamaktadır fakat yine de şartların zor bir duruma getirilmemesinde fayda vardır. Evde vakit geçirmeyen kişilerin yavru hayvan sahiplenmesi hem onlar için hem de yavru hayvanlar için oldukça zor bir durum olabiliyor. 

Yavru hayvan sahiplenmek isteyenlerin dikkat edecekleri püf noktalar  gelişim dönemlerinde fiziksel yetilerini, kendilerini ve onları çevreleyen hayatı keşfetmek istiyorlar. Sadece bu neden ile yavru hayvanların gelişimleri için çift olarak yavrunun eş zamanlı sahiplenilmesi en doğru seçim olacaktır. Yavru hayvan beslemek sadece gelişim dönemine ait olan özel formüller ile elde edilen mamaların temininden çok daha fazlası olmalıdır.

Yavru hayvanın konforlu ve mutlu bir hayat sürebilmesi için bazı temel ihtiyaçları bulunur. İlk olarak dikkat etmesi gereken püf nokta elbette gelişim dönemine ait ve uygun olan bir yavru hayvanın mamasının bulunması gerekir. Mama seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar ise edinmiş olduğunuz dostunuzun yavru, yetişkin ve kısır olup olmadığına göre seçenekleri gözden geçirebilirsiniz.

Yavru hayvana uygun bir mama seçtikten sonra ise mama kabı, su kabı, tuvaleti, yuvası ve oyuncakları hazır edilmesi gerekir. Bu hazırlıkların tamamını yavru hayvan eve gelmeden 1 ila 2 gün öncesinden tamamlamalısınız. 

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yaşlanmanın Sebepleri

Yeni çağ hastalığı yabancı aksan sendromu