in ,

Kripto piyasalarda son durum: Bitcoin’in yönü neresi?

Dünkü kazanımların ardından boğalar zayıf kaldı ve piyasa geri çekildi. Bitcoin, Perşembe günü bir kez daha 29.000 $ seviyesinin altında işlem gördü. Düşüş, yatırımcıların önemli bir fiyat noktasında başarısız bir şekilde kırılmasının ardından kar elde etmesiyle geldi.

Bitcoin teknik görünüm

Lider kripto para birimi Bitcoin bugünkü seansta 29.000 $ bölgesinin altına düştü. Çünkü boğalar Çarşamba günkü kazanımların ardından pozisyonlarını terk etmiş görünüyor.

Dün 29.988 $’da zirve yaptıktan sonra, BTC/USD, günün erken saatlerinde 28.945 $’a düştü. Bu, Microstrategy’nin en son BTC yatırımını çevreleyen yükseliş hissiyatı çoktan solmuş gibi göründüğü için geliyor.

Buna ek olarak, göreceli güç endeksi (RSI) 50.00’deki kilit tavanı geçemedi ve 42.00’de bir tabandan sınırlandı. Bu yazı yazılırken, endeks 42,79’da seyrediyor ve sonuç olarak BTC yeniden 29.000 doların üzerine çıkıyor. Yatırımcıların dikkati Cuma günkü tarım dışı istihdam raporuna çevrildiğinden, fiyat şimdi konsolide olabilir.

Ethereum teknik görünüm

Altcoin lideri, günün erken saatlerinde düşüş yaşadı ve bu süreçte 1.850 dolarlık destek noktasının altına düştü.

ETH/USD, Çarşamba gününün en yüksek seviyesi olan 1.860 $’ın ardından bugünkü seansta 1.820 $’da dip yaptı. Bugünkü düşüşün bir sonucu olarak Ethereum, dört haftanın en düşük seviyesi olan 1.810 $’a geri döndü.

RSI 45.00 seviyesinde bir tabanın altına düştükten sonra gerçekleşti ve şu anda 41.93 değerinde. Momentum düşmeye devam ederse, bir sonraki fiyat hedefi muhtemelen 1.795 dolar seviyesi olacak.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Disney Plus’a büyük yaptırımlar geliyor

iPhone modellerinde güncelleme almayacak telefonlar belli oldu