in ,

Elon Musk, Dogecoin’in neden en sevdiği kripto para birimi olduğunu açıkladı

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para birimi Dogecoin’e karşı sempatisiyle tanınır. Dünyanın en zengin adamı olan Musk, Dogecoin tercihi, özellikle Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin varlığı göz önüne alındığında merak uyandırıyor.

Musk, 2023’ün 2. çeyreğinde Wall Street Journal CEO Konseyi Zirvesi’ne katıldığı sırada meme para biriminin neden en sevdiği açıkladı.

Musk, Dogecoin’e olan sevgisinin kripto para piyasasında tokenin yeteneklerinin ötesine geçtiğini ve daha çok mizahi doğasıyla ilgili olduğunu belirtti.

Musk’ın favori kriptosu DOGE

Kripto alanındaki etkisine rağmen Musk, kimseye dijital para birimlerine yatırım yapmasını veya herhangi bir finansal riski hafife almasını tavsiye etmediğini açıkça belirtti. Tesla CEO’su Elon Musk,

“Kimseye bir kripto para satın almasını ya da Dogecoin gibi bir şeyi tavsiye etmiyorum. Belki yapmalısın ama size tavsiye edemem. Bu belki de akıllıca olmaz. Dogecoin en sevdiğim kripto para birimi çünkü en iyi mizaha sahip ve köpekleri var.”

Aynı zamanda kripto oyuncuları, Musk’ın Dogecoin’in uygulanabilirliğini bulmasına yardım etmedeki rolünü de takdir ediyor. Özellikle, Musk sosyal medya platformu için yeni bir finansal sistem duyurduktan sonra, Dogecoin’in Twitter ekosisteminde yeni bir rol bulabileceğine dair artan spekülasyonlar da var.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

OpenAI’ın kurucusu Sam Altman, Worldcoin’i piyasaya sürdü

Dogecoin’ın yükselişine Elon Musk etkisi