in , , , ,

Dolunay Burçları Nasıl Etkiler?

Dolunay astrolojide, önemli dönüm noktalarının olduğu bir evredir. Ya kesin bitişleri ya da yeni başlangıçları beraberinde getirir. Bir başka deyişle bir sürecin sonuçlanmasını sağlayarak, olumlu ya da olumsuz bir şekilde sonuca ulaşılan bir vakittir. Ayın bu evresi, en belirgin ve net bir şekilde görüldüğü zamanlardır. Bu durum, astrolojide kişisel farkındalıklar konusunda da aydınlanmalar olacağını gösterir.  Dolunaydaki enerji, bazı durumlarının açığa çıkmasına ve saklı kalmamasına neden olur. Her ayın dolunayının farklı konularda etkisi vardır. Bir ay konu aşk iken değer ay kariyer olabilir. Dolunayın etkisi 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına kadar devam edebilir.

Dolunay Nedir?

Dolunay; ay ile güneş arasında dünyanın konumlandığı, ayın evrelerinden birisidir. Ayın diğer evreleri olan hilal, ilk dördün ve son dördünden farklı olarak dolunay, ayın tüm yüzeyini parlak bir şekilde gösterir. Astroloji ise ayın, güneşin, diğer gezegenlerin ve yıldızların insanlar üzerinde etkisini konu alan bilim dalıdır.  Dolunayda güneş ve ayın arası 180 dereceye ulaştığı için oldukça yoğun bir evredir. Bu yüzden insanalar üzerindeki etkisi en yoğun evredir. Ayda bir meydana gelen dolunay burçlara farklı şekillerde etki eder.

Astrolojik Haritası Dolunay Olanlar

Astrolojik haritasında dolunay olan kişiler, iletişime açık ve empati yapabilen insanlardır. Haliyle başka fikirlere çok açık olmaları, onları daha çabuk başkalarından etkilenen insanlar yapmaktadır. Bundan dolayı dolunay evresinde bu kişiler, dikkatli olup kendilerini korumalılardır.

Dolunaydan En Çok Etkilenen Burçlar

Yengeç ve oğlak burçları yılın ilk dolunayından en çok etkilenen burçlardır. 2023’ün ilk dolunayı yengeç burcunda gerçekleşti. Elementi su olan öncü burç yengeç, duygusal meseleler ile ilgilidir. Özellikle, aile konusunu yengeç burcu temsil eder. Aile, insanların güvende hissettiği konfor alanıdır. Dolayısıyla güvenlik konusu gündemdedir.

Diğer bir taraftan, oğlak burcu, yeni ilişkilerin başlangıcı veya ortaklılar konusunda gelişmeler yaşayabilir. Aynı zamanda, bireysel hedefleri konusunda da sonuca ulaşabilir. İkincil olarak etkilenecek burçlar ise; balık ve akrep burçlarıdır. Bu iki burç gelir-giderler konusunda farklı aydınlanmalar ya da çöküşler yaşayabilir. Yatırım yapmış kişilerin işleri, olumlu ya da olumsuz bir şekilde sonuca bağlanacaktır.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Doğanın Korkunç Yüzü Olan 10 Vahşi Hayvan Türü

Duyunca Şaşkınlığa Uğrayacağınız Geçmişte Yalan İlgin Deneyler