in , , , , ,

Osmanlı Padişahları ve Burçları

Osmanlı İmparatorluğu yüzyıllar boyu birçok ülkeye hükmetmiş hoşgörülü ve adaletli yönetim anlayışı sayesinde birçok milletin sevgisini kazanmış bir hükümdarlıktır. Osmanlı’nın eğitimli, dini ve dünyevi bilgileriyle parmak ısırtan padişahları ve onların hayatları her dönemde merak ediliyor.  Osmanlı padişahlarıyla ilgili ilginç bir konuyu sizler için araştırdık. Siz de Osmanlı padişahlarının burçlarını merak ediyor musunuz? Gelin Osmanlı padişahlarının burçlarına birlikte bakalım.

Fatih Sultan Mehmet

Fatih Sultan Mehmet 24 Mart 1432 doğumlu bir koç burcu erkeği burcunun tüm özelliklerini taşıyan  İstanbul Fatihi tıpkı her koç gibi azimli, çalışkan, hırslı, özgüvenli, lider ruhlu ve değişimlere kolay adapte olabilen bir yapıya sahip.

Kanuni Sultan Süleyman 

Kanuni Sultan Süleyman 27 Nisan 1495 doğumlu ve bir boğa erkeği istikrarlı ve sabırlı olması boğa burcunun en önemli özelliklerindendir. Kanuni Sultan Süleyman en uzun süre tahtta kalan padişah unvanını alarak boğa burcunun bu özelliğini sonuna kadar yansıtıyor.

İkinci Selim 

28 Mayıs 1524 doğumlu olan ikinci Selim ikizler burcu erkeği. Yeni şeyler öğrenmeye ve kendini geliştirmeye oldukça meraklı olan ikinci Selim’in tipik bir  ikizler burcu olduğunu buradan anlayabiliriz.

İkinci Mahmut 

20 Temmuz 1785 doğumlu olan ikinci Mahmut yengeç burcudur. Toplumun sorunlarına karşı oldukça duyarlı olması, şefkatli ve iyiliksever yönüyle yengeç burcunun tüm özelliklerini taşıyor.

Birinci Murat 

28 Temmuz 1612 doğumlu olan birinci Murat aslan burcuydu. Şaşayı ve lüksü seven yapısı, giyim kuşamına verdiği önem, dikkat çekmeyi, ilgiyi ve övgüyü sevmesiyle tam bir aslan burcu erkeği özelliklerini taşıyor.

İkinci Abdülhamit 

21 Eylül 1843 tarihinde doğan ikinci Abdülhamit el işlerinde yetenekli olmasıyla bilinir marangozluk ve oymacılık işlerini severdi. Dedektif romanları okuması ve detaylara önem vermesi onun tipik bir başak olduğunu kanıtlıyor.

Yavuz Sultan Selim 

10 Ekim 1470’te doğan Yavuz Sultan Selim’in alçak gönüllü, zarif ruhlu, kibirden ve kabalıktan asla hoşlanmayan yapısıyla bir terazi erkeği olduğunu anlamak hiç zor değil.

Genç Osman 

3 Kasım 1604 doğumlu ülkenin en genç hükümdarı olan Genç Osman’ın kuralları yıkan, yenilikçi, hırçın ve mağrur yapısıyla tam bir akrep erkeği olması bizi hiç şaşırtmadı.

İkinci Beyazıd 

3 Aralık 1447 doğumlu padişah sosyalleşmeyi seven yapısı ve sanat merakıyla tam bir yay burcudur. 

Dördüncü Mehmet 

2 Ocak 1642 doğumlu olan padişah oğlak burcudur. Devlet düzenine ve kurallara bağlı olması da burcundan kaynaklanan bir özelliğidir.

Üçüncü Mustafa 

28 Ocak 1817 doğumlu olan padişah bilime verdiği önem ve yüksek zekâsıyla tam bir kova erkeğidir. 

İkinci Ahmet 

25 Şubat 1643 doğumlu olan ikinci Ahmet duygusal ve içine kapanık bir  yapıya sahipti. Yazarlığa ve şairliğe meraklıydı bu özelliklerinden onun balık burcu olduğunu hemen anlayabiliriz.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Neden Toksik İlişkileri Sürdürmeye Çabalarız

Parıltılı Bir Cilde Hemen Ulaşmanızı Sağlayacak İpuçları