in , , , , ,

Sıkı Bir Karınla Herkesi Etkileyin; Six Pack Nasıl Yapılır?

Sıkı bir karın kasına sahip olmak ve karın kaslarınızı daha görünür, dikkat çekici ve belirgin hale getirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz! Bu yazımızda daha sıkı bir karınla herkesi etkilemek için six pack yapımını anlatacağız. En başta erkekler sıkı bir karınla herkesi etkilemek için six pack nasıl yapılır? Sorusuna cevap aramaktadır.

Six pack, karında bulunan altı kas grubudur fakat bu kaslar vücutta fazla yağ bulunduğunda belli olmaz. Bu kasları daha belirgin hale getirmek için karın antremanları ve beslenme düzeni oluşturulması gerekir. Ağır antrenmanlar yerine düzenli beslenme ve hafif yapılan sporla da six pack sahibi olmak mümkündür. Aşağıda sıkı bir karınla herkesi etkilemek için six pack nasıl yapılır? Sorusuna cevap verilmektedir.

Six Pack Nasıl Yapılır? Nasıl Oluşur?

Sıkı bir karınla herkesi etkilemek için six pack nasıl yapılır? Sorusunun cevabını altı maddede özetlemek mümkün olacaktır. 

  • Düzenli Beslenme: Düzensiz beslenerek six pack yapmaya çalışmak yanlış bir düşüncedir. Antrenmanlarınızda ne kadar çaba harcıyor olursanız olun eğer dengesiz besleniyorsanız yaptığınız sporun karın kaslarınızda çok işe yarayabileceğini söyleyemeyiz. Bu yüzden dengeli beslenmek karın kasında ilk adımdır. 
  • Ağırlık Antrenmanı: Sürekli hafif ağırlıklarla çalışmak pek etki etmeyebilir. Antrenman süreleri ilerledikçe karna baskı yapılması, karın kaslarının oluşması açısından size fayda sağlayacaktır. 
  • Farklı hareketler: Six pack yapmak ve daha belirgin hale getirmek için antrenmanlarınızda farklı hareketlere de yer vermeniz gerekir. Çünkü hep aynı hareketleri yaptığında vücudunuz o harekete alışır ve hareket özelliğini yitirir.
  • Alt Karnı Çalıştırmak: Antrenman yaparken en çok zorlanılan bölgelerden biridir. Bu yüzden çalışılmak istenmez. Bu yüzden antrenman sırasında alt karın bölgesinde size önereceğimiz hareketler ilk başta Lying Leg Raise, daha sonra Captain’s Chaie Leg Raise, en son ise Hanging Les Raise olacaktır.
  • Tempo Değiştirmek: Antrenmanlara ilk başta yavaş başlamak gerekir. Fakat antrenman boyunca sürekli aynı tempoda kalmamayı öneriyoruz. Six packi yapmak daha belirgin hale getirmek için sadece düşük tempoda değil, orta ve ağır tempoda da antrenmanlar yapılması gerekir. 
  • Oluşan Karın Kasını Korumak: Six pack yapılana kadar yapılan antrenmanlara ve düzenli beslenmeye, buna ulaştıktan sonra da devam edilmesi gerekir. Çünkü six packler kalıcı değildir ve düzensiz ve sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşamdan ötürü tekrar eski haline dönebilir.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Saç Dökülmesi Yanlış Beslenmenin Habercisi

Stevia bitkisinin faydaları duyanları şoka uğratıyor