in

Netflix’in kurucularından Reed Hastings kayak merkezi işine yatırım yaptı

Netflix’in kurucu ortağı Reed Hastings, kayak merkezi işine yatırım yaptı. Ocak ayında Netflix’in CEO’luğundan istifa eden Hastings Nisan ayında Powder Mountain’ın tesisin çoğunluk hissesini aldı. Hastings, ABD’nin en büyük tatil yeri Utah Powder Mountain’a 100 milyon dolarlık yatırım yaptı.

 

Powder Mountain, kayak yapılabilen dönüm sayısı bakımından Kuzey Amerika’nın en büyük kayak merkezi durumunda bulunuyor. Kuzey Utah’ın Ogden Vadisi’nin üzerinde yer alan tesis, 8.464 dönümlük bir alana yayılıyor. 54 parkuru, dokuz asansörü ve iki arazi parkı vardır. Aynı zamanda Salt Lake City Uluslararası Havaalanı’nın yaklaşık bir saat kuzeyinde yer alıyor. Powder Mountain’ın yeni kayak yönetimi anlayışı onu son yıllarda kayak dünyasında yukarılara yükseltti. Kalabalık olmayan bir kayak deneyimi sağlamak için günlük geçişleri ve sezonluk geçiş satışlarını sınırlamak gibi alışılmadık ve memnuniyetle karşılanan bir politikaya sahip ender tatil yerleri arasında yer alıyor.

 

Geçtiğimiz on yıl boyunca Powder Mountain, tesisi 2013 yılında 40 milyon dolara satın alan ve adı duyulmamış tesisi teknoloji zenginleri için çevre dostu bir kayak merkezi inşa etme fırsatı gören Summit Series konferanslarının arkasındaki isimlere aitti. Amaç, 9.000 feet yükseklikteki bir köyde çeşitli bilim, tıp ve eğitim tesislerinin yanı sıra 500 ev inşa etmekti. Sayısız zorlukla karşılaştılar ve proje sona erdiğinde, burada zaten bir evi olan Hastings büyük bir çek ve yeni bir vizyonla devreye girdi.

 

Hastings, “Eşim Patty ve ben burayı çok seviyoruz; arazinin genişliğini seviyoruz ve topluluğu seviyoruz. Burayı daha kolay erişilebilir hale getirerek, altyapıyı ve olanakları güçlendirerek ve Powder Mountain’ın meşhur kalabalık olmayan hissini koruyarak yapacağız.” dedi.

 

Hastings, yatırımın anında etki yaratmasını amaçlıyor. Nakit akışı, kayak yapılabilen araziyi genişletecek, yeni bir İskandinav ve kar ayakkabılı parkur sistemi oluşturacak ve dağdaki tüm seviyelerin, yeteneklerin ve yaşların ilerlemesini destekleyecek iyileştirmeler için tahsis edildi.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

İstanbul’a bu yıl 11 milyon 524 bin turist akın etti

İş Bankası’ndan İstanbul Maratonu’na 100. yıl desteği