in

Megastar Tarkan’dan Akbelen Ormanı’ndaki ağaç kesimine direnen vatandaşlara yanınızdayım desteği

İkizköylüler’in Akbelen Ormanı’ndaki ağaç kesimine direnişleri sürerken Megastar Tarkan, sosyal medya hesabından destek paylaşımı yaptı. Tarkan fotoğraflı paylaşımına, “Akbelen ormanlarını rahat bırakın! Bu katliama direnen bölgedeki herkesin yanındayım” ifadelerini kullandı.

 

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Akbelen ormanında Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerine kömür sağlamak için açılacak maden sahasında ormanlık ve zeytinlikleri korumak için iki yıldır nöbet tutan çevreciler ve İkiz köylülerin ağaçların kesilmemesi için verdikleri mücadele sürüyor. Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ‘Akbelen’e sanatçılardan da destek geliyor.

 

Söz konusu sanatçılardan biri de megastar Tarkan oldu. Tarkan, sosyal medya hesabından destek paylaşımında bulunarak “Doğanın hakları var! Akbelen ormanlarını rahat bırakın! Bu katliama direnen bölgedeki herkesin yanındayım” dedi.

 

Megastar önceki günlerde yine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Akbelen ormanlarındaki direnişe destek vererek “Doğasına sahip çıkmaya çalışan bu güzel insanları mağdur etmeyin, duyun artık” ifadelerini kullanmıştı.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mezunlar hibrit işleri tercih ediyor

Vatandaş kavurucu sıcaktan suya yüklendi, İSKİ ‘’tasarruf ‘’ dedi