in

Vatandaş kavurucu sıcaktan suya yüklendi, İSKİ ‘’tasarruf ‘’ dedi

Türkiye ve İstanbul günlerdir aşırı yüksek derecelerin etkisinde. Serinlemek isteyen vatandaşlar çareyi soğuk suların altına girmekte buldu, bu da su tüketiminin artmasına neden oldu. İSKİ, abonelerine bir mesaj geçerek “su tasarrufu” çağrısında bulundu.

 

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye son günlerde adeta sıcaktan kavruluyor. Rekor sıcaklıklar kendisini hissettirirken uzmanlar zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmama vurgusu yapıyor. Bazı vatandaşlar kavurucu sıcak karşısında çözümü sahillere akın ederek denize girmekle bulurken, bazıları ise gölgelik alanlara koştu.

 

Evlerinde kalan vatandaşlar ise sıcaklık karşısında soğuk duş alarak biraz olsun serinlemeye baktı. Dolayısıyla mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, su tüketimini de artırdı. İSKİ ise su tüketimi ile ilgili abonelerine bir mesaj geçerek “tasarruf” çağrısında bulundu.

 

İşte İSKİ’nin o mesajı:
“Sayın Abonemiz, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, şehrimizde su tüketimini artırıyor. 26 Temmuz’da şehre verilen su 3.568.056 m3’e ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Günlük alışkanlıklarımızı değiştirerek gerçekleştireceğimiz sadece %10’luk bir tasarruf dahi yarınlarımız için son derece önemli. Lütfen suyumuzu dikkatli kullanalım. Geleceğimize hep birlikte sahip çıkalım. Desteğiniz için teşekkür ederiz.”

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Megastar Tarkan’dan Akbelen Ormanı’ndaki ağaç kesimine direnen vatandaşlara yanınızdayım desteği

Yargıtay, e-Ticaret platformlarında mağduriyet yaşayanları koruyan emsal bir karara imza attı