in ,

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan hibe desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında 2022-2023 başvuru döneminde toplam tutarı 1 milyar 241 milyon lirayı bulan 12 bin 676 projeye hibe desteği sağlayacak. Bu desteğin toplam tutarı ise 577 milyon 122 bin 308 lira olacak.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü (TRGM) Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, 2006 yılından bu yana aralıksız olarak 5 yıllık dönemler halinde uygulanıyor. Program kapsamında yatırımcılara “kırsal ekonomik altyapı yatırımlarının desteklemesi” doğrultusunda yüzde 50 hibe desteği veriliyor.

Programın hedefleri arasında doğal kaynaklar ve çevrenin korunması, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması, küçük ölçekli aile işletmelerinin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenilirliğinin güçlendirilmesi gibi amaçlar yer alıyor.

Ayrıca, program kapsamında alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülen kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

7 milyon yeni seçmen

Borsa günü ekside kapattı