in ,

CELHA’dan kapasite artırım yatırımı

Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş. (CELHA) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde kapasite artırımı ve modernizasyon (KAM) yatırımına ilişkin açıklama yapıldı.

Bildirimde 1. faz (KAM1) içerisindeki 1. Kademe Tel çekme makinelerinin komple yenilenmesi, yeni ilave 2. Kademe tel çekme makinesi ve tel aktarma makineleri alınması, Patent Galvaniz Hattı modernizasyonu yatırımları için yurt içi ve yurt dışı üretici firmalarla görüşmeler yapıldığı, değerlendirmeler sonucunda seçilen üretici firma Elden Makine ve Otomasyon Sanayi A.Ş. ile sözleşme akdedilerek yatırım süreci fiilen başlatıltığı belirtildi.

Yatırımın toplam bedeli 2.200.000 Euro dur.

Bu yatırım sonucunda eski teknoloji ile verimsiz çalışan muhtelif tel çekme makineleri değiştirilerek yerine modern teknolojiye sahip, daha hızlı çalışan, verimliliği yüksek yeni tel çekme makineleri kullanıma alınacaktır. Tel aktarma makineleri yatırımı ile tel çekme makinelerindeki setup zamanı ve proses firelerinin düşürülmesi ve son kademe tel çekme kapasitesinin %10’un üzerinde arttırılması hedeflenmektedir.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Türkiye, fındık ihracatında yaklaşık 1,2 milyar dolar gelir sağladı

TOGG Aliyev’e teslim edildi