in , ,

Bu Tuhaf Hayvanların Varlığını Çoğu Kişi Bilmiyor

Vahşi doğada bulunan hayvanlar, birbirleri ile etkileşime girerek, ekosistemin işleyişine uyum sağlıyorlar. Doğada bulunan tuhaf hayvanlar ise, farklı özellik ve yapıları ile birlikte, görenleri hayrete düşürüyor ve bu tuhaf hayvanların varlığını çoğu kişi bilmiyor. Bahsettiğimiz tuhaf hayvanlardan biriyse tersiyer balıkları.

Tersiyer balıkları, göl, sazlık ve tatlı sularda yaşayan, ince yapıda bulunan bir balık türüdür. Tersiyer balıkların tuhaf ve ilgi çekici yanlarından biri ise, gözlerinin beyinlerinden büyük olmaları. Gözleri beyinlerinden büyük olan tersiyer balıkları, kafa kısmından yukarı doğru bombeli bir şekilde çıkmış gözleri ile birlikte, oldukça tuhaf yapıda bulunuyorlar. Siyah gözleri ile birlikte tersiyer balıklarının, ürkütücü bir yapısı da bulunmuyor değil.

Doğadaki Tuhaf Canlılar

Bu tuhaf hayvanların varlığını çoğu kişi bilmiyor ve farkına varamıyor. Kırmızı dudaklı yarasa balıkları ise, onu görenlerde, ruj sürdüğü izlenimine kapılıyor. Yarasaya benzer yapıları ile birlikte, daha çok deniz tabanında yaşıyorlar. Kırmızı dudaklı yarasa balıkları, sert ve tüylü yapılarıyla birlikte, ürkünç bir nitelikte. Kırmızı dudaklı yarasa balıkları, tıpkı bir ruj sürmüş yarasaya benziyor. Deniz tabanında yaşayan kırmızı dudaklı yarasa balıkları, küçük balıkları yiyerek besleniyor. Farklı dudak yapısı ile birlikte, botoksu fazla kaçırmış bir balık türü olarak nitelendiriliyorlar. Kısa ve ince bacaklara da sahip olan kırmızı dudaklı yarasa balıkları, hem yüzüyor, hem de yürüyor. Bu anlamı ile birlikte, karın bölgelerinde, küçük ve ince tüyleri de bulunmakta.

Doğada birçok farklı hayvan türü bulunmakta ve bu tuhaf hayvanların varlığını çoğu kişi bilmiyor. Balonlu fok balığı, çene kısmında bulunan balon şeklindeki uzvu ile birlikte, bildiğimiz foklara benzemiyor. Kırmızının en sert tonuna sahip, balona benzer yapıları ile birlikte, görenlerin dikkatlerinden asla kaçmayan balonlu fok balıkları, ait oldukları türler içerisinde, hiç bir türe benzemiyorlar.

Tuhaf ve göz alıcı yapıları ile birlikte balonlu fok balıkları, balıklar ile besleniyor. Çenesi ile yapışık bir yapıya sahip kırmızı balonumsu yapısı, görenleri hayrete düşürüyor. Kırmızı balonlu fok balıklarınaysa, çoğu kişi bilmiyor. Fok balıkları arasında, nesli tükenen fok balığı cinsi arasında bulunuyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Boşanmalarda Mal Paylaşımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Burçların En Belirgin Özellikleri