in

Borusan Europipe Holding ‘i mi satın alıyor?

Borusan Mannesmann’ın, ABD’deki bağlı ortaklığı Borusan Mannesmann Pipe US Inc. ile Europipe GmbH arasında, Europipe GmbH’nın ABD’de çelik boru üretimi alanında faaliyet gösteren bağlı ortaklığı Berg EUROPIPE Holding Corp.’un sermayesinin tamamını temsil eden paylarının satın alınması hususunda müzakerelere başlandı.

Şirket’ten KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Borusan Mannesmann’ın, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) mukim yüzde yüz bağlı ortaklığı olan Borusan Mannesmann Pipe US Inc. ile Europipe GmbH arasında, Europipe GmbH’nın ABD’de çelik boru üretimi alanında faaliyet gösteren bağlı ortaklığı Berg EUROPIPE Holding Corp.’un sermayesinin tamamını temsil eden paylarının satın alınması hususunda müzakerelere başlanmıştır. Bu kapsamda, taraflar arasında 2 Mart 2023 tarihinde bağlayıcı nitelikte olmayan bir niyet mektubu (letter of intent) imzalanmış olup, bağlayıcı bir anlaşma için gerekli müzakereler devam etmektedir. Aynı zamanda süreç kapsamında yapılması gereken finansal ve hukuki çalışmalar ile düzenleyici otoriteler nezdinde gerekli işlemler de yürütülmektedir. Bu konuyla ilgili gelişmeler tam olarak ve zamanında kamuya açıklanacaktır.

Borusan Mannesmann, yukarıda belirtilen satın alma işlemine ilişkin müzakerelere başlandığında, işlemin yapısı, şartlarındaki belirsizlikler ve tarafların işlemle ilgili iradelerinde somutlaşma olmaması sebebiyle; Borusan Mannesmann’ın meşru çıkarlarının zarar görmemesi ve yatırımcılarımızın yanıltılmasına yol açılmaması amacıyla II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 6. maddesine uygun olarak 2 Haziran 2022 tarih ve 16 sayılı yönetim kurulu kararı ile müzakerelere başlandığı bilgisinin açıklanmasının ertelenmesi yönünde karar almıştır. Bununla birlikte işleme ilişkin Türkiye ve ABD’de çıkan söylentiler nedeniyle II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 9. maddesinin 2. fıkrası doğrultusunda, erteleme sebebinin ortadan kalktığı kabul edilerek kamuya açıklama yapılması gerekmiştir.”

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Fransa demokratik bir çöküşün eşiğinde, hükümet meclisi baypas kararı aldı, ortalık karıştı!

BİST Endekslerindeki yeni oyuncular