in

2022 Yılında En Çok Talep Gören Otomobiller

2022 yılında en çok talep gören otomobiller, kişinin ihtiyacına göre ve otomobilinin özelliklerine göre tercih edilir. Her insanın hayalinde olan bir otomobil vardır. özellikle bir de otomobil tutkunları vardır ki hangi yılda hangi otomobil üretilmiş, hangisi çok talep görmüş çok yakından takip ederler.

Günümüzde artık otomobiller temel ihtiyaç haline gelmiştir, hemen hemen de birçok ailede düşük modelde olsa bir otomobil bulunmaktadır. Otomobil ulaşımı daha kolay hale getirdiği için cinsiyet ayırt etmeden birçok insan kullanabiliyor, hatta 18 yaşını dolmuştur her insan öncelikle otomobil alabilmek için hemen ehliyet kursuna kayıt yaptırıyor.

Otomobillerin talep edilme sebepleri, insanlar öncelikle bütçelerine uygun bir otomobil tercih ederler, bunun yanında bütçesine uygun olup talep gören otomobil modellerine bakmaya başlarlar, otomobilin rengi, vitesi, rahat sürüşü, yakıtı, motor hacmi, performansı, yakıt tüketimi, kullanımı bunlar göz önünde bulundurularak tercihlerini yaparlar.

Her yıl otomobil firmaları farklı birçok üretim yaptıkları otomobil modellerinin bir üst modelini üretmeye devam ediyorlar, bu üretimler genellikle kullanıcıların tercih etmeleri ve talep görmelerini göz önünde bulundurarak, talep gören otomobili daha çok üretmeye devam ederler.

2022 yılında en çok talep gören otomobiller listesinin başında FİAT geliyor, ikinci sırada ise RENAULT onun devamında da üçüncü sırada FORT yer alıyor, analiz raporuna göre geçtiğimiz 2021 yılına bakıldığında, %5,5 oranında bir azalma görülürken, otomobillerin satış âdeti de 592.660 rakamı göstermiştir. Otomobillerin talep edilme sebeplerinin en başında yakıt tüketimi göz önüne alınmıştır.

Yakıt tüketimine göre değerlendirildiğinde birinci sırada 408.920 adet Benzinli, ikinci sırada 103.311 adet Dizel, üçüncü sırada 8.309 adet oto gaz ve yeni hayatımıza giren elektrikli yani hibrit ile çalışan otomobiller 7.733 adet ile dördüncü sırada yer almıştır. 2022 yılında en çok talep gören otomobilleri adet ile sıralayacak olursak kayıtlara geçen ilk 3 liste şöyledir;

  1. FİAT 146.435 adet, model Egea Sedan 68.779 adet,
  2. RENAULT 99.639 adet, model Clio HB 41.607 adet,
  3. TOYOTA 49.937 adet, model Corolla sedan 30.948 adet,

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

2023 Yılının En Şanslı Burçları