in ,

Sıcak Gelişme: Emeklilerin Maaşına Ek Bir Zam Daha Uygulanacak!

Emeklilerin maaşında güncelleme üstüne güncelleme geliyor. Sıcak bir haberde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla ek bir zam daha yapıldı. Buna göre zam oranı neredeyse yüzde 50’ye yaklaştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda ek bir zam müjdesi verildi. Geçtiğimiz hafta kabine toplantısında emeklilerle ilgili karar çıkmıştı.

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı, emekliler için geçerli olacak zam oranını duyurmuştu. Ancak zammın ardından ek bir zam uygulaması müjdelendi Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabı üzerinden şu müjdeyi verdi;

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 2024’ü ‘Emekliler Yılı’ ilan etmiştik. Bu kapsamda emeklilerimize yönelik ekonomik, sosyal, kültürel çalışmaları ve müjdeleri bu yıl boyunca tek tek hayata geçireceğiz. Bir güzel haberi de paylaşmak istiyorum; SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarının Ocak 2024 itibarıyla 6 aylık artış oranını yüzde 49,25’e yükseltiyoruz. Böylece bu yıl tüm emeklilerimizin aynı oranda artış almasını sağlıyoruz. Kıymetli emeklilerimize hayırlı olsun.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Davos’ta Yapay Zeka Hakkında Neler Konuşuldu?

Forbes, 2024 yılının en iyi 24 destinasyonunu seçti… Listede İstanbul da var