in

Forbes, 2024 yılının en iyi 24 destinasyonunu seçti… Listede İstanbul da var

Forbes dergisinin hazırladığı Seyahat Rehberi’nde 2024 yılının en iyi 24 destinasyonu seçildi.  Listede İstanbul da var.

 

Pandeminin ardından insanlar, kaçırdıkları veya hiç ziyaret etme şansı bulamadıkları tüm uzak destinasyonları görmek için 2023’te gruplar halinde dünyayı dolaştı. Forbes dergisi gidip gezilebilecek en iyi 24 yeri sıralarken İstanbul’u es geçmedi.

 

Forbes Seyahat Rehberi’nin dünya çapındaki 24 yeri kapsayan listesi, spordan, sanattan, yemekten ve daha fazlasından hoşlananlara hitap ediyor.

 

Gidip gezilmesi gerekilen 24 yer sıralamasında İstanbul’da yerini aldı.

 

İşte Forbes’in hazırladığı o 24 yer:

GRAND CAYMAN

Grand Cayman, Seven Mile Plajı ve mutfağıyla ünlü destinasyonlardandır.

PARİS

26 Temmuz’dan 11 Ağustos’a kadar dünyanın dikkati Fransa’nın başkenti Paris’in çevresindeki pistler, kortlar ve havuzlarda olacak.

RUANDA

Ruanda primatolog Dian Fossey tarafından meşhur edilen goril gezileriyle dolu, harika yemekleri ve cömert insanlarla dolu bir seyahat noktası oldu.

LAS VEGAS

Formula 1 gibi sporlara ve dev konserlere sahne olacak şehir Las Vegas’da 2024 harika geçecek.

PORTO

Portekiz’in kıyısındaki büyüleyici ve aynı zamanda UNESCO dünya miras alanı olan Porto, gezginlerin mutlaka ziyaret edilmesi gereken Avrupa şehirleri listesinde yerini alıyor.

KAHİRE

Mısır’ın en büyük şehri her yıl gezginler için popüler bir destinasyon haline geliyor.

MAUİ

Maui, ağustos ayındaki orman yangınlarının ardından dimdik ayakta durması, Hawaii’nin konaklama sektörünün dayanıklılığındandır. Restoranlar yeniden açıldı. Mağazalar yine müşterilerini ağırlıyor. Havaalanı pistleri doluyor.

SAN DİEGO VE TİJUANA

San Diego – Tijuana bölgesi yakın zamanda Dünya Tasarım Örgütü tarafından 2024 Dünya Tasarım Başkenti seçildi.

KO SAMUİ

HBO’nun hit programı White Lotus’taki her destinasyon turizmin gözde noktası haline geliyor. Çekimleri bu yıl Tayland’da Leslie Bibb ve Parker Posey’le yapılacak olan üçüncü sezona hemen başlayın.

HALİFAX, KANADA

Atlantik’in deniz yaşamının muhteşem bir fotoğrafı olan Halifax için sonsuza kadar özel bir yere sahip olacaksınız.

MONTANA

Bu engebeli dağ kasabası lüksün yeni doruklarına tırmanıyor. Ortalama 400 inçlik kar yağışı ile kayakçılar için bariz bir çekiciliğe sahip.

PHOENİX

Phoenix çevresinde eski bir vodvil mekânı olan Orpheum Theatre, ile tam anlamıyla geleceğe doğru ilerliyor.

DOMİNİK CUMHURİYETİ

Karayip Turizm Örgütü’ne göre Dominik Cumhuriyeti geçen yıl Karayipler’in en popüler destinasyonuydu.

İZLANDA

Kuzey ışıklarının göz kamaştırıcı gösterisinin izlemek isteyenler gözlerini İzlanda’nın gecesinde gökyüzüne çevirdi.

İSTANBUL

İstanbul artık eski dünya ile yeninin karşı konulamaz bir karışımını her zamankinden daha fazla sunuyor. Şehrin tarihi bölgesinde yeniden canlanan Galataport, artık Türkiye’nin ilk çağdaş sanat müzesi, hareketli restoranları ve butikleriyle yolcu gemisiyle gelen ziyaretçilerini ağırlıyor. The Peninsula İstanbul, Galataport’un hemen aşağısında açılırken, 19. yüzyıldan kalma lüks bir sahil sarayı olan Beş Yıldızlı Çırağan Palace Kempinski İstanbul, İstanbul’un bir sonraki dönemi için tam zamanında kapsamlı bir yeniden tasarımını neredeyse tamamladı.

TOKYO

Dünyanın en büyük şehrinde, bir şekilde büyümeye devam eden, geleneksel Japon bahçeleri , Asya’nın en iyi restoranlarından bazıları , bir dizi kiraz çiçeği festivali gibi sonsuz sayıda ilgi çekici yer bulunmaktadır.

DALLAS

Tam güneş tutulması 8 Nisan’da Kuzey Amerika’yı saracak ve Dallas, yoluna çıkan en büyük şehir olacak.

SUUDİ ARABİSTAN

Suudi’nin batı kıyısındaki 90’dan fazla el değmemiş adaya yenileyici turizm getirmeyi amaçlıyor.

HİNDİSTAN

Yapılacaklar listesine layık bir safari için tek yer Botsvana ve Tanzanya değil. Kuzey Hindistan’da, arazinin yüzde 65’ini ormanların kapladığı, 12 milli park ve yaban hayatı koruma alanının bulunduğu bir eyalet olan Uttarakhand’a yolculuk edebilirsiniz.

PERU

Pek çok gezgin Kutsal Vadi’yi Machu Picchu’ya açılan bir kapı olarak kullanıyor ancak And Dağları’ndaki bu doğa harikası kendi gezisini hak ediyor.

PALAU

Filipinler ve Guam arasında yüzen Palau, tertemiz suları ve yeşilliklerle dolu kireçtaşı adalarıyla keşfedilmemiş bir mücevher olmaya devam ediyor.

SEUL

İster K-pop ile ilgileniyor olun, ister sadece Kore meraklısı olun. Burası Güney Kore kültürüne katılmanızı kolaylaştırıyor.

ST. MARTİN

“Dost Ada” lakaplı St. Martin’in 35 mil karelik alanı Fransızlar ve Hollandalılar arasında bölünmüş olup herkesi kucaklayan eklektik bir kültür yaratmaktadır.

VİETNAM

Bölgesel bir sahil destinasyonu olan Vietnam’ın en büyük adası, balıkçı köyleri ve sıkışık olmayan yollardan geçen ineklerle rüstik bir his veriyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sıcak Gelişme: Emeklilerin Maaşına Ek Bir Zam Daha Uygulanacak!

Türk pasaportu almak isteyen yabancıya, konut satışı yerine deprem bölgesinin ihyası için “afet fonu” seçeneği