in ,

Davos’ta Yapay Zeka Hakkında Neler Konuşuldu?

Üretken yapay zeka için kıyasıya yarış yaşanıyor. Liderlik eden şirketlerin listesi, bu teknolojide güç konsantrasyonunda olduğunu gösteriyor. Diğer yandan kaynaklanan riskler ve blok zincirinin merkezi olmayan veri yönetimi modelinin bunları azaltmaya nasıl yardımcı olabileceği hakkında bilmeniz gerekenleri tartışıyor.

Şu anda AI’ya katılan kurumsal kuruluşun en önde gelen beş üyesi: Microsoft, Alphabet, Amazon, Apple ve Meta. Son yirmi yıldır Web2’ye hakim olan aynı internet platformları bu sefer yapay zekada boy gösteriyor.

Üretken AI’nın büyük dil modellerini (LLM’ler) geliştirmek için hesaplama kapasitesini oluşturmak için grafik kartları aynı beş kişi tarafından agresif bir şekilde satın alınan altıncı-plasplaced Nvidia’yı ve tüm S&P 500 piyasa değerinin dörtte birinden fazlasına ulaştı.

Dünya çapında karşılaştırılabilir büyüklükteki tek şirketin üçüncü sıradaki Suudi Arabistan’ın devlete ait petrol şirketi Saudi Aramco olması uygun. Ne de olsa, internet titanlarının hakimiyetini açıklayan unsur veriler genellikle “yeni petrol” olarak tanımlanıyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

İkinci Thodex iddianamesi tamamlandı

Sıcak Gelişme: Emeklilerin Maaşına Ek Bir Zam Daha Uygulanacak!