in ,

Palu ailesi davasında 3 tahliye

Palu ailesi davasında yaşanan sıcak gelişme, Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. İstanbul’da görülen davada, Palu ailesine ait olduğu iddia edilen bir villada yapılan aramalarda bulunan uyuşturucu madde ve silahlarla ilgili olarak tutuklu bulunan 6 kişiden 3’ü tahliye edildi.

Bu gelişme, Müge Anlı gibi birçok kişinin tepkisini çekti. Ünlü program sunucusu, canlı yayında yaptığı açıklamada “Vah gidene” diyerek tahliyeleri eleştirdi. Anlı, tahliyelerin Palu ailesinin etkisiyle gerçekleştiğini iddia ederek, adaletin yerini bulmasını ve suçluların cezalandırılmasını istedi.

Palu ailesi davası, Türkiye’nin son dönemlerde en çok konuşulan davalardan biri haline gelmişti. Davada, aileye ait olduğu iddia edilen villada yapılan aramalarda 1 ton 200 kilo uyuşturucu madde ve çok sayıda silah ele geçirilmişti. Tutuklu bulunan 6 kişi arasında, Palu ailesinin üyeleri de yer alıyordu.

Ancak tahliyeler, davaya karışanların etkisiyle gerçekleştiği iddialarını da beraberinde getirdi. Bu nedenle, Türkiye kamuoyunda Palu ailesi davasıyla ilgili tartışmalar devam ediyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Pakistan’da izdiham

İlahiyatçılar davalık oldu