in ,

Anime Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır?

Anime makyajı, Japon anime ve manga karakterlerinin geniş, renkli gözlerini, canlı yanaklarını ve pürüzsüz cildini taklit eden bir makyaj stili olarak tanımlanabilir. Anime makyajı nedir nasıl yapılır, genellikle eğlenceli ve çocuksu bir görünüm için tercih edilir ve Japon kız gruplarının sahne makyajında da sıkça kullanılır. Anime makyajında, yüz hatları ve gözler ön plana çıkarılır.

Özellikle gözler, genişletilerek, kirpikler yoğunlaştırılarak ve renklendirilerek daha anime karakterlerine benzer hale getirilir. Yanaklara pembe allık uygulanır ve cilt, pürüzsüz bir görünüme kavuşması için özenle hazırlanır. Anime makyajı, çoğunlukla genç kızlar arasında popülerdir ve özellikle cosplay (kostüm oyunu) etkinlikleri gibi etkinliklerde sıklıkla kullanılır. Ancak, günlük makyaj olarak da tercih edilebilir. www.habermore.com dan birbirinden ilginç ilgi çekici içeriklere ulaşabilirsiniz.

Anime makyajı nedir nasıl yapılır, genellikle canlı renkler ve belirgin hatlarla karakteristik bir görünüm elde etmek için yapılan bir makyaj stili olarak bilinir. Bu makyaj tarzı, genellikle pembe, mor, mavi, yeşil ve turuncu gibi canlı renkleri kullanarak gözlerin daha büyük ve belirgin görünmesini sağlar. Ayrıca göz kapaklarına beyaz veya açık renkler sürerek, gözlerin daha da belirgin hale gelmesi sağlanır.

Anime makyajında, cildin pürüzsüz ve kusursuz görünmesi de önemlidir. Bu nedenle, cilt tonuna uygun bir fondöten kullanarak cildin tonunu eşitlemek ve makyajın daha doğal görünmesini sağlamak gerekir. Gözlerin altındaki morlukları gidermek için kapatıcı kullanılabilir ve cildin yağlanmasını önlemek için pudra uygulanabilir.

Peki anime makyajı yapım aşaması hangi adımlardan oluşur? İşte www.habermore.com da yer alan yazının devamı…

Anime Makyajı Yapım Aşaması

Anime makyajı nedir nasıl yapılır, temiz bir cilt, makyajın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Bu nedenle, cildinizi yıkayın ve nemlendirin. Cildin tonunu eşitlemek için uygun renkte bir fondöten kullanın. Kapatıcı kullanarak gözaltı morluklarını giderin. Gözlerin daha büyük ve belirgin görünmesi için göz kapağına beyaz veya açık renk bir far uygulayın. Daha sonra, göz kapağına seçtiğiniz canlı renk farları uygulayarak, gözlerin daha anime karakterlerine benzemesini sağlayın. Göz pınarına beyaz bir far uygulayarak da gözlerin daha da büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gözlerinizi daha da belirginleştirmek için kirpiklerinizi yoğunlaştırıcı bir maskara veya takma kirpikler kullanarak belirginleştirebilirsiniz. Yanaklara pembe veya şeftali tonlarındaki bir allık sürerek, cildinize canlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dudakları doğal veya pembe tonlarında bir ruj veya dudak parlatıcısı ile renklendirebilirsiniz. Makyajınızı tamamlamak için, cildinizin yağlanmasını önlemek için pudra kullanabilirsiniz. Gözlerin altındaki hafif gölgeleri gidermek için açık renk bir göz kalemi kullanabilirsiniz.

Kaynak: www.habermore.com

 

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nolduki?

Dolgun Dudaklar İçin Evde Yapılacaklar Nelerdir?