in

Tüm gözler bugün gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı’nda

Bugün yapılacak yeni dönemin 8’inci Kabine toplantısında ana gündem emekli maaşlarına yönelik düzenleme, enflasyon ve gençlere vergisiz cep telefonu olacak.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısı bugün Beştepe’de yapılacak.

 

Toplantının ana gündemi, ekonomideki gelişmeler olacak. Kabine üyeleri, enflasyon ve fahiş fiyatlarla mücadeleye yönelik alınacak ilave tedbirlerle ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

 

EMEKLİNİN GÖZÜ ZAM HABERİNDE

Milyonlarca emeklinin gözü hükümetten gelecek zam haberinde. Bu konudaki yasal düzenleme için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın çalışmaları sürüyor. Meclis’in açılmasıyla gündeme gelecek düzenlemede gelinen aşamaya ilişkin kabine toplantısında görüş alışverişinde bulunulması bekleniyor.

 

VERGİSİZ TELEFON

Toplantıda ele alınacak bir diğer konu yükseköğretim öğrencilerine aylık 10 GB ücretsiz internet ile vergisiz cep telefonu ve bilgisayar desteği olacak. Düzenlemenin toplantıda karara bağlanması ve gençlerle paylaşılması planlanıyor.

 

İÇ VE DIŞ SİYASETTEKİ GELİŞMELER

Cumhurbaşkanı Erdoğan son 2 haftalık süreçte önce Hindistan’da ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde liderlerle yoğun diplomasi trafiği yürüttü. Çok sayıdaki ikili görüşmenin yansımaları da toplantıda masada olacak.

 

Kabine toplantısında deprem bölgesindeki son gelişmeler ile Türkiye’nin hem yurt içi hem de sınır ötesinde yürüttüğü terörle mücadele operasyonları da değerlendirilecek.

 

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

İş Bankası’ndan İstanbul Maratonu’na 100. yıl desteği

2024 Asgari Ücret Zammı Ne Olur?