in

Piyasaların ödemeler dengesi verileri bekleyişi sürüyor

Küresel piyasalar ABD enflasyon verisine odaklanmışken, gelecek hafta yurt içinde, açıklanacak veriler de ilgi ile takip edilecek.
BIST 100 endeksi üç haftalık düşüş eğilimine son verdi

Yurt içinde üst üste üç haftalık düşüş eğiliminde hareket eden BIST 100 endeksi, bu hafta yüzde 2,3 yükselişle 4.924,64 puandan kapandı.

Gelecek hafta gözler pazartesi günkü ödemeler dengesi ile salı günkü sanayi üretimi verilerine ve çarşamba perakende satışlara çevrildi.

Cari işlemler hesabının 8,18 milyar dolarlık açık vermesi bekleniyor
AA Finans’ın beklenti anketine katılan ekonomistlerden gelen bilgiye göre cari işlemler hesabının şubatta 8,18 milyar dolarlık açık vermesi bekleniyor.

Cari işlemler hesabı, Ocak 2023’te 9 milyar 849 milyon dolar açık verirken, yıllıklandırılmış cari açık 51 milyar 686 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

SPK’den halka arza onay
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bu hafta, Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret AŞ’nin 40,60 liradan halka arz başvurusuna onay verdi.

Dünya Bankası, Türkiye’nin büyüme beklentisini yükseltti
Geçen hafta açıklanan verilere göre, TÜFE aylık yüzde 2,29 ve yıllık yüzde 50,51 artışla beklentileri karşılamazken, Dünya Bankası, Türkiye’nin ekonomisine ilişkin büyüme tahminlerini bu yıl için yüzde 3,2 olarak belirtti.

Dolar/TL 19,2522
Dolar/TL haftayı bir önceki haftalık kapanışın yüzde 0,39 üzerinde 19,2522’den tamamladı.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mart ayı ihracatında tarihi bir rekor daha otomotiv sektöründen geldi

Kocaeli yılın ilk çeyreğinde 167 ülke ve özerk bölge ile 14 serbest bölgeyle ihracat yaptı