in

Milyonlarca liralık vurgun yapan Talu çifti İstanbul Havalimanı’nda yakalandı

“100 milyon TL’lik vurgun yaparak kayıplara karışan sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu, Gürcistan’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldiklerinde yakalandı. Talu çifti suçlu oldukları için döndüklerini söyledi.

Ponzi sistemiyle yakın çevrelerinin paralarını aldığı iddia edilen sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu ile ilgili yeni gelişme yaşandı. Çiftin; arkadaşlarını, kuaförlerini, manikürcülerini ve şoförlerini bile ‘reklam işi’ adı altında dolandırdıkları öne sürülmüştü.

Komedyen ve oyuncu Kıvanç Talu ile reklamcılık sektöründe tanınan eşi Beril Talu, yakın çevresini dolandırmakla ve yurt dışına kaçtığı iddia ediliyordu.

Talu çifti Gürcistan’dan geldikleri İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alındılar.

 

BİZ KİMSEDEN PARA ALMADIK

Talu çiftinin sorgularında suçsuz olduklarını düşündükleri için Türkiye’ye dönüş yaptıklarını söyledikleri öğrenildi.

Çiftin haklarındaki suçlamaları reddederek “Biz kimseden para almadık bize borç verdiler şimdi tefeci gibi istiyor” dedikleri öğrenildi.

Talu çifti Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği’ndeki sorgularının ardından Anadolu Adliyesine sevk edildi.

 

TUTUKLAMA TALEBİ

Savcılıkça ifadesi alınan Talu çifti “Tacir veya şirket yöneticisi olan ya da şirket adına hareket eden kişilerin ticari faaliyetleri sırasında; kooperatif yöneticilerinin kooperatifin faaliyeti kapsamında dolandırıcılık” suçundan tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yargıtay’dan emsal karar: Gizli kontrol hapı içmek boşanma sebebi

Cristiano Ronaldo, Dubai’de multi zenginlerin komşusu oldu