in ,

Kent Gıda İsviçre’den ithal ettiği Toblerone Sütlü çikolatalarını içinde plastik madde çıktığı gerekçesiyle geri çağırdı

Mondelez International tarafından İsviçre’de üretilen ve Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş. tarafından ithal edilerek Türkiye’de satışa sunulan, Toblerone Sütlü 100 gr. ürün içine plastik karıştığı belirlendiği için geri çağırıldı.

Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Mondelez International tarafından İsviçre’de üretilen Toblerone marka çikolatalarla ilgili açıklama yaptı.

 

Yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer veridi:

“Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş. olarak tüketicilerimizin güvenliği ve ürünlerimizin kalitesi en büyük önceliğimizdir. Birkaç tüketicimizden gelen şikâyet doğrultusunda İsviçre’de bulunan üretim tesisi ile temas ederek inceleme ve kalite araştırması yapılması talep edilmiştir.

 

İNCELEMEDE PLASTİK MADDE TESPİT EDİLDİ

Yapılan inceleme ve kalite araştırması sonucunda aşağıda bilgileri bulunan OOY4033553 lot numaralı Toblerone Sütlü 100 gr. ürünümüzde yabancı plastik madde bulaşına yol açan münferit bir olay yaşandığı bilgisi teyit edilmiştir.

Bulaşın kaynağının belirlendiğini ve tekrar oluşmasını önleyecek düzeltici önlemlerin derhal alındığı belirtmek isteriz.

GERİ ÇAĞIRMA TEK ÜRÜN İÇİN

Tek bir ürün bazında yapılan bu geri çağırmanın diğer Mondelz International veya Toblerone ürünlerini etkilemediğini önemle ifade ederiz.

Halihazırda tüm müşterilerimizden ve bayilerimizden söz konusu lot bilgili ürünleri geri çağırdığımızı, imha etmek üzere topladığımızı, ilgili kamu kurumları ile iletişime geçtiğimizi bildiririz.

Bu doğrultuda da aşağıda bilgileri bulunan ürünü satın alan tüketicilerden, ürünü tüketmemelerini; iade ve telafi etmek üzere 0850 210 46 66 no’lu telefon hattı veya [email protected] e-posta adresinden Mondelez International Türkiye’nin tüketici hizmetleri ekibiyle iletişime geçmelerini rica ediyoruz.

Ürün: Toblerone Sütlü 100 gr.

Son Kullanma Tarihi: 01.12.2024

Lot Numarası: OOY4033553”

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Samsung’un Yeni Akıllı Telefonu S24

”İstikbal göklerdedir”