in

BAE Devlet Başkanı Al Nahyan’dan Türkçe paylaşım

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan, İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin Twitter hesabından Türkçe paylaşımda bulundu.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, “İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmekten memnuniyet duydum. İki ülkenin stratejik ilişkilerini güçlendirme, ekonomik ortaklıklarını ilerletmeyi görüştük. BAE, bölgede ve dünyada barış, refaha destek için dostlarıyla işbirliğini derinleştirmeye özen göstermekte.” sözlerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Devlet Başkanı Al Nahyan’ı Atatürk Havalimanı’nda karşılamış, iki lider karşılama töreni sırasında Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili Togg’u incelemişti. Ayrıca Erdoğan, Al Nahyan’a “Pamukkale” adlı beyaz bir modelini hediye edeceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Al Nahyan, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde yaptığı görüşme yaklaşık 30 dakika sürdü. Toplantı basına kapalı gerçekleştirildi.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Küresel piyasalarda ‘merkez bankaları’ haftası: Oynaklık artabilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Atatürk, köylü, milletin efendisidir demedi mi? Artık bunu yemezler