in

Bakan Işıkhan memur maaş zammını açıkladı: En düşük devlet memuru maaşı 33 bin lira

Bakan Işıkhan, memur ve emeklisinin maaşlarında yılbaşında yapılacak artışın yüzde 50’ye yaklaşacağını, en düşük devlet memuru maaşının 33 bin lira seviyelerine çıkacağını açıkladı.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur maaşlarına ve emekli maaşlarına yönelik açıklamalarda bulundu.

 

Ocak ayında memur ve memur emeklisi maaşlarına yapılacak artışın yüzde 50’ye yaklaşacağını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır.” dedi.

 

“En düşük memur maaşı 22 bin 17 liradan 33 bin lira seviyelerine çıkacak”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve memur emeklilerinin ocak ayından itibaren alacağı maaşlarla ilgili konuştu. Ankara’da gazetecilere açıklama yapan Bakan Işıkhan, çalışmaların devam ettiğini belirtti. Bakan Işıkhan, “Memur ve memur emeklilerimiz için enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024’te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50’ye yaklaşacaktır. En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Işıkhan, emekli maaşıyla ilgili de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimat doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü kaydederek, “Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz.” dedi.

 

“BAĞ-KUR prim gün sayısı SSK’lılarla eşitlenecek”
EYT kapsamında 1 milyon 899 bin kişinin emeklilik işleminin yapıldığını söyleyen Işıkhan, maaşı henüz bağlanmayan EYT’lilerin yıl sonuna kalmadan haklarına kavuşacağını belirtti. Seçim vaatleri kapsamında da pek çok düzenlemenin peyderpey hayata geçeceğini belirten Işıkhan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “BAĞ-KUR prim gün sayısı 9 binden 7 bin 200’e düşürülerek SSK’lılarla eşitlenecek.

 

1 milyon BAĞ-KUR’lumuzu kapsayacak. Aile Koruma Kalkanı kapsamında her ailede en az bir kişinin, gençler öncelikli olmak üzere çalışması, belirli süreyle sigorta primlerinin tamamının karşılanması sağlanacak.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yabancı ekonomistler, TCMB politika faizi beklentilerini açıkladı

Sağlık Bakanı Koca: Varyant, halkımız için gündem olmaya değer değil