in

Apple hisseleri tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın hisseleri bugün 43 yıllık tarihindeki en yüksek fiyatı gördü.

 

ABD’li teknoloji devi Apple’ın hisseleri, “Yıllık yazılım geliştirici” konferansı öncesinde 17 ay aradan sonra ilk kez bir rekor seviyeye ulaştı. Hisseler tüm zamanların en yüksek seviyesini görse de piyasa değerleri tüm zamanların zirvesi olan 3 trilyon doların altında kaldı.

 

Öte yandan Apple’ın günün ilerleyen saatlerinde dokuz yıl önce piyasaya sürdüğü Apple Watch’tan bu yana yeni bir ürün kategorisindeki ilk büyük hamlesi olacak olan “Karma gerçeklik başlığını” piyasaya sürmesi bekleniyor.

 

Dünyanın en değerli halka açık şirketinin hisseleri en son %1,5 artışla 183,70 dolardan işlem gördü. S&P 500 karşılaştırmalı değerlendirmesindeki %11,5’lik artışa kıyasla 2023’te yaklaşık %40 arttı. Apple, geçen yılın başlarında piyasa değeri 3 trilyon dolara ulaşan tek şirket olmuştu. iPhone üreticisinin ileriye dönük 12 aylık fiyat/kazanç oranı ise sektör medyanı olan 12,79’a kıyasla 28,39.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

AKP’nin Meclis Başkanı adayı Numan Kurtulmuş oldu

Bakan Yerlikaya: Milletimizin her bir ferdi bize emanettir