in

Ülkeye ikinci gurur: Filenin Efeleri Challenger Kupası’nda şampiyon

Milli Erkek Voleybol Takımı, Katar’ı 3-2 yenerek Challenger Kupası’nda şampiyon oldu.

 

Katar’ın ev sahipliğinde Doha’da düzenlenen Challenger Kupası’nda A Milli Erkek Voleybol Takımı, finalde Katar’ı 13-25, 25-21, 18-25, 25-22 ve 9-15’lik ‘lik setlerle 3-2 yenerek şampiyon oldu.

 

Galibiyet sayısının ardından ay-yıldızlı oyuncular salondaki taraftarlarla büyük bir sevinç yaşadı.

 

Filenin Efeleri, şampiyon olarak 2024 Voleybol Milletler Ligi’ne katılma hakkı kazandı.

 

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: Tarihimizde ilk kez Milletler Ligi’ne çıktık

 

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, kupa finalinin ardından yaptığı açıklamada, A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın ortaya iyi bir oyun koyarak maçı kazandıklarını söyledi.

 

Aslında rahat kazanmaları gereken bir maç oynadıklarını aktaran Üstündağ, “Kolay bir maç olması gerekiyordu ancak biz zora soktuk. Ben her şeyden önce taraftara çok teşekkür ediyorum. Canı gönülden kendilerini kutluyorum. Maçın sonuna kadar bizleri yalnız bırakmadılar.” ifadelerini kullandı.

 

“Dünyada her yer Türkiye” diyen Üstündağ, şunları kaydetti:

“Final maçı her zaman zordur. İddiaya ediyorum bu maç 3-2 olmamalıydı ama olduysa da yine bir Türk çocuğu yine bir karakter ortaya koydu. Yine sonunu mutlu bitirdi. Onun için ben bu başarıdan dolayı, bu çocukların buraya gelmesinden dolayı emeği geçen başta kulüplerimiz, antrenörlerimiz, sponsorlarımız bütün paydaşlara herkese teşekkür ediyorum. Bugün tarihi bir gündür. Tarihimizde ilk kez Milletler Ligi’ne çıktık. Tüm sporcularımı tebrik ediyorum. İlk kez burada bu şampiyonluğu aldık. İnşallah bundan sonra nice finallerde buluşuruz.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tebrik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “FIVB Challenger Kupası Şampiyonu olan A Milli Erkek Voleybol Takımımızı yürekten tebrik ediyor, Milletler Ligi’nde başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan’ın paylaşımında Türk bayrağı ve voleybol topu emojileri de yer aldı.

 

Bakan Osman Aşkın Bak, A Milli Erkek Voleybol Takımı’nı tebrik etti

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yayımladığı tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Her geçen gün yükselen bir başarı grafiğimizin olduğu voleybol branşında tarihi bir başarı daha elde ettik. Katar’ın ev sahipliğinde Doha’da düzenlenen FIVB Challenger Kupası’nda Katar’ı finalde yenerek şampiyon olan A Milli Erkek Voleybol Takımı’mızı tebrik ediyorum. A Milli Kadın Voleybol Takımı’mızın FIVB Milletler Ligi’nde şampiyon olmasının ardından A Milli Erkek Voleybol Takımı’mızın da FIVB Challenger Kupası’nda şampiyonluğa ulaşması bizleri gururlandırdı. Türkiye’nin ‘voleybol ülkesi’ olmasında emeği geçen sporcu, teknik heyet ve yöneticileri kutluyorum. 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi’ne katılmaya hak kazanan A Milli Erkek Voleybol Takımı’mıza başarılar diliyorum.”

 

TBMM Başkanı Kurtulmuş, A Milli Erkek Voleybol Takımı’nı tebrik etti

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Katar’ı 3-2 yenerek FIVB Challenger Kupası’nda şampiyon olan ve 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi’ne katılmaya hak kazanan A Milli Erkek Voleybol Takımı’nı kutladı.

 

Kurtulmuş, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında,”FIVB Challenger Kupası’nı kazanan Voleybol Erkek Milli Takımı’mızı yürekten tebrik ediyorum. Alkışlar filenin efeleri için. 2024 Voleybol Milletler Ligi’nde başarılar.” ifadesini kullandı.

 

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ethereum liquid staking, iki haftada zirve yaptı

Global Media Turizmde 2023 yılı değerlendirme toplantısında