in

SON DAKİKA HABERİ: Türkiye 3 gün ulusal yas ilan edecek

Türkiye, İsrail’in Gazze’deki hastaneye yönelik saldırısında yaşamını yitirenler için 3 günlük ulusal yas ilan edecek. Ulusal yasın bugün yayımlanacak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile başlayacağını açıklayan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, “Bu konuyu hangi seviyede algıladığımızın görülmesi açısından önemlidir.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise yaptığı açıklamada, “Bu, büyük milletimizin Filistin’deki mazlumlarla dayanışmasının, kalbimiz ile onlarla birlikte olduğunun bir ifadesidir.” diye konuştu.

Açıklama, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’den geldi. Zengin, Türkiye’nin bugün, gün içinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 3 gün ulusal yas ilan edeceğini söyledi.

 

Zengin, “Bu konuyu hangi seviyede algıladığımızın görülmesi açısından önemlidir. Türkiye’nin bir örneklik teşkil edeceğini inanıyorum.” dedi.

 

ÖMER ÇELİK: YAS KARARI MAZLUMLARLA DAYANIŞMANIN BİR İFADESİ

Ulusal yas kararına ilişkin bir diğer açıklama ise AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi.

 

Türkiye’nin ulusal yas kararının Filistin’deki mazlumlarla dayanışmasının bir ifadesi olduğunu söyleyen Çelik, “Aynı acıyı paylaşıyoruz. Bu kayıp aynı zamanda bizim kaybımızdır. İsrail güvenlik güçleri tüm insani değerleri katletmektedir. Bu saldırıyı lanetliyoruz.” dedi.

 

Ömer Çelik, “3 günlük bir yas milletimizin bu mazlumlarım acısıyla dayanışması çerçevesinde yürürlüğe girecektir. Günlerdir sivillerin öldürülmesi karşısında uluslararası kurumların nasıl sessiz kaldığını hep beraber görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: NTV

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Suudi Arabistan Elektronik Vize uygulamasına katıldı

Netflix’in abone sayısı 247,2 milyona ulaştı