in

Robert Kiyosaki: Bitcoin zenginliğe giden en kısa yol

Ünlü finans yazarı ve yatırımcı Robert Kiyosaki, Bitcoin’in zenginliğe giden en kısa yol olduğunu öne sürüyor.

Milyoner olma hayalinin birçok farklı yolu olsa da, bu yolların en kısası mümkün olduğu kadar çok Bitcoin sahibi olmak olabilir.

Milyoner olma hayali

Watcher.Guru’dan Sahana Kiran’ın haberine göre, milyoner olmak şüphesiz pek çok yatırımcının gerçekleştirmeyi hedeflediği bir hayal. Bazıları bu hayale ulaşmak için bir dizi strateji izlerken bazıları tüm yumurtalarını tek bir sepete koyabiliyor.

Kiyosaki de, yumurtalarını tek olmasa da birkaç sepete koyan yatırımcıların başında geliyor. Ünlü finans yazarı, milyoner statüsüne ulaşmanın en erişilebilir yolu olarak bir yatırım aracını öne çıkarıyor: ‘Bitcoin.’ Yazar, geleneksel yolla karşılaştırıldığında Bitcoin’e yatırım yapmanın basitliğini ve zenginlik yaratma potansiyelini vurguluyor.

Kendi işini kurmaktan daha kolay

‘Zengin Baba Yoksul Baba’ isimli çok satan finans kitabının yazarı Kiyosaki, X üzerinden sıklıkla Bitcoin hakkındaki görüşlerini ve fiyat tahminlerini paylaşıyor. Yakın zaman önce Bitcoin’in Ağustos 2024’e kadar 350.000 dolara yükselebileceğini tahmin eden Kiyosaki’nin tahminleri abartılı bulunsa da kripto para piyasalarında bir iyimserlik duygusu yarattığı kesin.

Kiyosaki son yaptığı paylaşımda yine Bitcoin vurgusu yapıyor ve şöyle diyor: “Bitcoin, milyoner olmanın en kolay yoludur. Girişimci olarak milyonlar kazanmak zordur. Kendi işinizi kurarak milyoner olmak için gerçekten akıllı, adanmış ve şanslı olmanız gerekir. Ancak ben Bitcoin biriktiriyorum çünkü işin zor kısmını Bitcoin benim yerime yapıyor. Bitcoin’i bu yüzden seviyorum” diye yazıyor.

Yukarıdaki ifade yazarın Bitcoin’e olan kalıcı hayranlığını da yansıtıyor. Kiyosaki, Bitcoin’in hızla yükseleceğine inanıyor. Ek olarak Kiyosaki, ARK Invest’ten Cathie Wood‘un Bitcoin’in 2,3 milyon dolara ulaşabileceği yönündeki iyimser öngörüsünü de yineliyor. Bitcoin, günlük şu an 67.800 dolar seviyesinden el değiştiriyor. Kripto para piyasasının en hacimli parası geçen ay yüzde 11 oranında artış kaydetti.

Daha geniş bir stratejiyle bakmak

Kiyosaki’nin Bitcoin’e yönelik yükseliş görünümünün onun daha geniş yatırım stratejisinin bir parçası olduğunu da belirtmekte fayda bulunuyor. Kiyosaki, ayrıca takipçilerine altın ve gümüş gibi değerli metallere yatırım yapmalarını da tavsiye ediyor. Yazar, bunların enflasyona, artan borçlara ve finansal piyasadaki genel oynaklığa karşı önemli bir koruma olduğuna inanıyor.

Ek olarak, Kiyosaki’nin Bitcoin’e yönelik bu son onayı, yatırımcılar arasında artan inancın da altını çiziyor. Kiyosaki, Bitcoin’in ekonomik belirsizliğe karşı güvenli bir liman olmaktan çok daha fazlası olduğunu kanıtladığını söyleyerek aynı zamanda zenginlik yaratma konusunda sunduğu önemli fırsatın da altını çiziyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

İnternette fiyatı en çok karşılaştırılan ürün belli oldu

Türk lirası, kripto pazarında euroyu geçti