in

Meteoroloji uyardı! Yarın İstanbul’da yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağış uyarısında bulundu. Yarın İstanbul ve çevresinde öğle saatlerinde başlayacak yağış, akşam saatlerine kadar devam edecek. Sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Ekim ayının gelmesiyle birlikte Türkiye’nin dört bir tarafında yağışlar başladı. Yayınlanan son tahminlere göre, yarın İstanbul dahil tüm Marmara’da sağanak yağış bekleniyor.

YER YER SAĞANAKLAR

Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde beklenen sağanak yağışların yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Yağışlar saat 13.00 ile 21.00 saatleri arasında bekleniyor. Bitlis, Van ve Ağrı çevrelerinde de beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAFTASONU SICAKLIK ARTACAK

Öte yandan yağışla birlikte sıcaklıklar da düşecek ancak hafta sonu tekrar yükselecek. Dondurucu soğuklar salı ve çarşamba günleri etkili olacak. Cuma ve Cumartesi günü havalar tekrardan ısınacak.

Yarın İstanbul dahil Marmara ve Karadeniz böylesinde sağanak yağış etkili olurken, Doğu Akdeniz’in doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında toz taşınımı uyarısında bulunuldu.

8 İLE ‘SARI KOD’ UYARISI

Meteoroloji; Ağrı, Bitlis, Kastamonu, Sakarya, Van, Zonguldak, Bartın, Düzce için sarı kod uyarısında bulundu.

FIRTINA UYARISI

Batı Karadeniz’de rüzgarın, yarın sabah saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatıdan doğusu güneybatıdan öğle saatlerinden itibaren geneli kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Fırtınanın, yarın akşam saatlerinde batısında, akşam saatlerinden sonra doğusunda etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Kuzey Ege’nin kuzeyinde rüzgarın, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, yarın (Pazartesi) akşam saatlerinden sonra etkisini azaltması bekleniyor.

KAYNAK: Haberet

 

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Polat çiftinin el konulan mal varlıkları yediemine teslim edilecek

A Milli Takım EURO 2024 biletini kaptı!