in

Mete Gazoz Türkiye’yi gururlandırdı

Almanya’da düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda erkekler klasik yay final mücadelesinde rakibini yenerek dünya şampiyonu olan Mete Gazoz’un başarısı tüm Türkiye’yi gururlandırdı. Mete Gazoz için tebrik mesajları paylaşıldı. Mete Gazoz’un başarısı Twitter’da da Trend Topic listesinde yer aldı.

 

Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda rakibini yenerek Dünya Şampiyonu olan Mete Gazoz’un başarısı tüm Türkiye’yi gururlandırdı, Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve onlarca siyasiden tebrik mesajları geldi. Futbol kulüpleri de resmi sosyal medya hesaplarından destek paylaşımları yaptı. Mete Gazoz için Twitter’da paylaşılan binlerce yorumun ardından bu büyük başarı aynı zamanda Trend Topic listesine girdi.

 

İşte Mete Gazoz’un şampiyonluğu için verilen mesajlar:

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan:

“Gözlerinden öpüyorum. Bu zaferden sonra olimpiyatlarda da aynı neticeyi alacağına inanıyorum. Gerek şahsım gerek millet olarak bu başarının devamını diliyoruz. Türkiye’ye dönünce inşallah görüşmek üzere.” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Mete Gazoz, “Altın madalya kazanarak dünya şampiyonu oldum. İnşallah seneye de olimpiyatlarda bir altın madalya daha alacağız.”

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu:

“Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi olan, bizlere büyük bir gurur yaşatan milli okçumuz Mete Gazoz’u yürekten kutluyorum.”

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz:

“Berlin’de düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası finalinde altın madalya kazanarak Dünya şampiyonu olan milli okçumuz Mete Gazoz’u zaferinden dolayı kutluyor başarılarının devamını diliyorum.”

 

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş:

“Almanya’da düzenlen Dünya Okçuluk Şampiyonasında altın madalya kazanan Milli Okçumuz Mete Gazoz’u yürekten kutluyorum. Seninle gurur duyuyoruz.”

 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak:

“Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda, erkekler klasik yay final mücadelesinde altın madalya kazanarak dünya şampiyonu olan Mete Gazoz’u yürekten kutluyorum. Olimpiyat şampiyonluğunun ardından dünya şampiyonu da olarak bizleri gururlandıran Mete Gazoz’un başarılarının devamını diliyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşı’mızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”

 

Galatasaray:

Almanya’da düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası’nda şampiyonluğa ulaşan Mete Gazoz’u tebrik ederiz.

 

Fenerbahçe:

Almanya’da düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda şampiyon olarak altın madalyanın sahibi olan Mete Gazoz’u tebrik ederiz!

 

Beşiktaş:

Mete Gazoz Dünya Şampiyonu Oldu. Okçuluk Dünya Kupası’nda şampiyon olarak altın madalyanın sahibi olan Mete Gazoz’u tebrik ederiz. Seninle gurur duyuyoruz!

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Gençlere müjde kapıda: ÖTV’siz cep telefonu alınabilecek

Kafes dövüşü canlı yayınlanacak ve toplanan gelirler bağışlanacak