in

İstanbul’u sağanak vurdu

Sağanak yağış İstanbul’da hayatı olumsuz etkiledi. Megakentte metrekareye 20 ila 221 kilogram arası yağış düştü. İstanbul’da beklenen yağış gece saatlerinde başladı. Sağanak yağış, sabah saatlerine gelindiğinde etkisini artırdı. Sabah 05.00 sularında kentin kuzey kesimlerinde başlayan sağanak, Anadolu Yakası’nın tamamında etkili oldu.

 

Anadolu Yakası’ndaki yağışlar aralıklarla etkili oluyor. Yağışlar, Avrupa Yakası’nda ise kuzey kesimler ile kentin batısında yer yer etkisini sürdürüyor.

 

AKOM’DAN YENİ AÇIKLAMA

İstanbul’da etkili olan sağanak yağışla ilgili AKOM’dan açıklama yapıldı.

 

Açıklamada kuvvetli sağanak yağış nedeniyle İstanbul’a 20 ile 221 kilogram arası yağış düştüğü belirtildi. Yağışın bugün akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor. Yağışlı hava pazartesi günü de etkisini sürdürecek. AKOM, İstanbulluları mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamaları konusunda da uyardı.

 

20 İLE 221 KİLOGRAM ARASINDA YAĞIŞ DÜŞTÜ

Dün sabah saatlerinden itibaren aralıklarla süren sağanak yağış sonrası İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) açıklama geldi. Yapılan açıklamada, dün sabah saatlerinden itibaren İstanbul’un farklı noktalarına 20 ile 221 kilogram arasında yağış düştüğü belirtildi.

 

Arnavutköy, Başakşehir’de etkili olan yağıştan Çatalca, Silivri, Şile, Pendik ve Kadıköy ilçelerinin de etkilendiği aktarıldı.

 

YAĞIŞLAR PAZARTESİ GÜNÜ DE ETKİLİ OLACAK

AKOM yağışların pazartesi günü de etkili olacağını belirterek, yağışlı hava nedeniyle bazı bölgelerin yer yer 100 kilogram üzerinde yağış alabileceği konusunda uyardı. AKOM İstanbulluları, dikkatli olmaları ve mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamaları konusunda da bilgilendirdi.

 

ESENYURT’TA İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ

Sağanak yağışın etkili olduğu noktalardan biri de Esenyurt. Esenyurt’ta şiddetli yağış nedeniyle dere taştı. Yeşilkent Mahallesi’nde taşan dere suları nedeniyle istinat duvarı çöktü.

 

Esenyurt’ta taşan dere istinat duvarını yıktı.

 

ARNAVUTKÖY’DE DERE TAŞTI

Arnavutköy’de ise sağanak yağış sonrası Arnavutköy Deresi taştı. Taşkın nedeniyle araçlar, trafikte ilerlemekte zorlandı. Kapanan yolu ve rögarları açmak için ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

 

VALİLİK UYARMIŞTI

İstanbul Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İstanbulluları uyarmıştı.

 

“İstanbul’da tahmin edilen meteorolojik uyarılarla uyumlu olarak devam eden yağışların başta Boğaz çevresi ve civarı olmak üzere il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.” diyen Vali Gül, yağışların sabah saatlerinden sonra etkisini artıracağını bildirmişti.

 

Vali Gül’den İstanbul’da kuvvetli yağış uyarısı

AKOM: SEL VE DERE TAŞMASINA DİKKAT

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılan açıklamada ise sel, dere taşması, su basması gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması istenmişti.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Göbeklitepe ve Karahantepe’de yeni buluntular gün yüzüne çıkıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mutlaka yeni anayasayı çıkarmamız gerekiyor