in ,

Elon Musk, X için yeni bir ödeme sistemi mi deniyor?

Milyarder Elon Musk, X’i sesli ve görüntülü arama, haberler, ödemeler, flört, işler ve diğer özellikleri içerecek şekilde bir “her şey uygulamasına” genişletme planını açıkladı. X CEO’su Linda Yaccarino, X Payments LLC aracılığıyla bankacılık veya ödemeler üzerinde yapılan çalışmaların yolunda gittiğini ve bunun şirket için önemli bir kilometre taşı olacağını söyledi.

Birden fazla eyalette para verici lisans aramayla ilgili belgeler, sosyal medya platformu için Venmo benzeri bir ödeme özelliği ortaya çıkardı.

X İçin Venmo Benzeri Ödemeler Planlıyor

Elon Musk’ın “her şey uygulaması” planının büyük kısmı, X platformunda ödemeleri başlatmaktır. Planın ayrıntıları mevcut olmasa da, şirketin para verici lisansları için devlet düzenleyicilerine sunduğu belgeler gibi Venmo benzeri özellikleri ortaya koyuyor.

Venmo benzeri bir özellik, kullanıcıların X hesaplarında para depolamasına, diğer kullanıcılara veya işletmelere para ödemesine veya aktarmasına ve fiziksel mağazalarda ürün ve hizmet satın almasına olanak tanır. Musk daha önce ödemeler özelliğinin 2024’ün ortalarında yayına girmesinin beklendiğini, ancak lansman tarihiyle ilgili ayrıntıların hala net olmadığını söyledi.

Belgelere göre, X ödeme hizmetleri için minimum ücret planlamıyor. Şirket, düzenleyicilere amacının X’te “artan katılım ve katılım” yoluyla işini artırmak için ödemeler sunmak olduğunu söyledi. Yatırımcılar ücretlerinden, çek hesapları gibi bankacılık hizmetlerinden büyük gelir elde etmeyi planlıyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dünyanın en değerli şirketi artık o şirket!

Meteoroloji, hem sağanak yağış hem sıcaklık uyarısı yaptı