in , , ,

Bakan Işıkhan açıkladı: Bayram ikramiyesi ödemesi için tarih verdi

Milyonları ilgilendiren zamlı emekli maaş ödeme tarihleriyle ilgili beklenen açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan geldi. Kabine toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Işıkhan, emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleriyle ilgili soruya, “Hayırlı olsun. Yasa Meclisten geçmiş durumda. Ödeme günlerini planlıyoruz. Bayramdan önce emeklilerimizin hesabına aktarmış olacağız” yanıtını verdi.

Bayram ikramiyeleriyle ilgili gelişme olup olmadığıyla ilgili Işıkhan, “Biz her zaman en iyi rakamları vermeyi arzu ederiz. Ancak koşullar doğrultusunda hareket ediyoruz. İnşallah daha iyi hizmetlerimiz olacak” sözlerini kullandı.

Prim günü eşitlenecek mi?

Bakan Işıkhan, Bağ-Kur’luların sigorta prim gün sayısının, SSK’lıların prim gün sayısıyla eşitlenmesi konusunda seçim sonrası çalışma olup olmayacağıyla ilgili soru üzerine, “O da orta vadeli planlarımızın arasındaydı. Düzenleme içine alacağız tabii” diye konuştu.

İstihdamı artırmanın ve kayıt dışılığı azaltmanın, en önemli hedefleri arasında bulunduğunu belirten Işıkhan, ayrıca Emekliler Yılı kapsamında emeklilere desteklerinin olacağını ve çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Bu sene Ramazan Bayramı 10-11-12 Nisan 2024 tarihleri tarihlerinde olduğu için 9 Nisan 2024 tarihinden önce ilk bayram ikramiyesinin ödenmesi bekleniyor.

Kurban Bayramı’nın arefesi 15 Haziran 2024 günü oluyor. 16-17-18-19 Haziran 2024 tarihleri de Kurban Bayramı olarak ülkemizde kutlanacak. Böylece Kurban Bayramı ikramiyesi de 15 Haziran 2024 tarihinden önce ödenmesi ön görülüyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Türkiye’de nüfus artışı keskin düşüş gösterdi

Jeff Bezos yeniden dünyanın en zengini oldu