in ,

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan depremzedelere konut müjdesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, deprem bölgesi için konut seferberliği başlattıklarını duyurdu. İş Dünyası Konut Seferberliği adı verilen kampanya kapsamında, depremzedeler için kalıcı konutlar inşa edilecek.

Hisarcıklıoğlu, kampanyanın finansmanı için TOBB ve iştiraklerinin tüm kaynaklarının seferber edildiğini belirterek, zorunlu olan harcama ve yatırımların dışındaki tüm harcamaların durdurulduğunu veya ertelendiğini söyledi. Kampanyanın başlatılması için 1 milyar lira nakdi katkı sağlandığını açıklayan Hisarcıklıoğlu, İş Dünyası Konut Seferberliği’nin hayata geçirilmesiyle birlikte depremzedelere kalıcı konutlar sağlanacağını ve böylece yaraların sarılmasına yardımcı olacaklarını ifade etti.

Kampanyanın açıklanması, depremzedeler için yapılacak çalışmalara destek sağlama amacıyla iş dünyasının bir araya gelmesinin önemini bir kez daha ortaya koydu. Kampanyanın başarılı olması halinde, depremzedelerin yeniden inşa sürecinde karşılaşacakları zorlukların azaltılması ve toplumsal dayanışma ruhunun güçlendirilmesi bekleniyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

RTÜK o sahneleri yasakladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Tek Yürek kampanyasına 84 milyar lira yatırıldı