in , , , ,

Tuvalet kağıdı yerine sürekli ıslak mendil kullanmak sorun yaratıyor

Son zamanlarda ıslak mendil, temizlik malzemesi olarak yerini almaktadır. Tuvalet kâğıdının, daha estetik ve de daha temizleyici bir sürümüdür ıslak mendil. Ayrıca insanların ıslak mendilin özelliklerinden dolayı kalça bölgelerini temizlemenin daha doğru olduğunu sanmaktadır. Bazı insanlar bu bilginin daha sağlıklı olduğunu düşünse de bilim insanları böyle düşünmemektedir.

Tuvalet kâğıdı yerine sürekli ıslak mendil kullanmak sorun yaratıyor. Bu sorunlardan bahsedelim. Tuvalet kâğıdı yerine sürekli ıslak mendil kullanılırsa tuvalet giderleriniz tıkanır ve de bu kullanım çevremize büyük zarar vermektedir. Bu sorunlardan bir tanesidir.

Islak mendil, ilk ortaya çıkışı 2005 senesinde tuvalet kâğıdının çok üst sürümü olarak tanıtılmıştır. Son zamanlarda restoran, lokantalarda bulunan tuvaletlerde başlayarak benzin istasyonlarına varana kadar daha fazla mekânlarda ıslak mendil kullanılmaktadır.

En çok da Güneydoğu Asya’da popüler durumda. Üstelik Güneydoğu Asya’da, ıslak mendil kullanımı buzdolapları ferahlatan bir etki verildiği düşünülmekte ve de çok satılmakta. Bazı markalar ürünlerini ekosistem dostu olduklarını iddia etmektedir. Fakat 2013 senesinde Tüketici Raporları isimli bir yazıda markalaşmış firmaların uyguladığı testlerden geçmediğini açıklamıştır. Çevre açısından bilinçli kullanım önemlidir.

Islak Mendillerin Sık Kullanımındaki Zararlar

Islak mendillerin çok kullanımında yarattığı sorunlardan bahsedelim.  Uzmanlara göre ıslak mendillerin sıklıkla kullanımında boruların tesisatlarını tıkamaktadır hem de daha büyük sorunlara yol açarak derelere ve de nehirlere karıştıklarını belirtmektedir.

Tuvalet kâğıdı yerine sürekli ıslak mendil kullanmak sorun yaratıyor çünkü ıslak mendil bakterileri çoğaltabilmektedir. Bebekler için de sıklıkla kullanılmaktadır ancak bazı insanlar, ıslak mendilli yetişkinlerde ve çocuklar için kullanılmakta bir sakınca görülmemektedir. Bu bir yanlış yaklaşımdır. Şu sebeple ıslak mendili genital bölgelerinize iyi bakterileri ve de kötü bakterilerin dengesizliğini bozmaktadır. Endişe edilmesi gereken nokta nemdir. Hem bakterilerinin dengesizliğini bozmakta hem de tahriş etmektedir. İyi bakterilerimizi ıslak mendil yok edebilmektedir. Bireylerin bu temizlik yöntemlerini kullanılmadan evvelinde iki kez düşünmeleri gerekmektedir. 

Daha çok sorunların başında gelmektedir. Tuvalet kâğıdı yerine sürekli ıslak mendil kullanmak sorun yaratıyor bu sorunlarda biri de yanlış kullanım sonucu deri hastalıklarına yol açabilmektedir. Kötü bakterilerinin çoğalması sonucunda deride çoğalmakta ve de bireylerin bedeni üzerinde çatlaklar ile hemoroit ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu belirtiler sizde var ise size en yakın sağlık kuruluşlarına kesinlikle başvurmanız gerekmektedir. 

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Toksik İlişkilerden Kurtulmak İçin Hatırlayın

Türkiye de Evlenmeyi İsteyen Genç Oranı Neden Düşüyor