in

TEB, ERBD ile anlaşma imzaladı

Türk Ekonomi Bankası (TEB), kobilerin finansman ihtiyacını gidermek için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile 50 milyon Euro tutarında bir anlaşma yaptı. Kredi, EBRD’nin TEB ile yürüttüğü Türkiye İş Dünyasında Kadınlar II (TurWiB II) Programı bünyesinde kullanılacak.

EBRD’nin 50 milyon Euro tutarındaki bu desteğiyle kurucusu ya da yöneticisi kadın olan KOBİ’lere uygun faiz oranlarıyla taksitli ticari kredi verilecek. TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın iş gücünün ekonomiye dahil edilmesinin önemi her geçen gün daha fazla fark ediliyor ve bu konuda çalışmalar yapılıyor. Biz de TEB olarak, kadın işletme sahiplerine destek sağlamak ve ekonomideki potansiyellerini ortaya çıkarmak amacıyla sektörde bir ilke imza atarak 2015’te başlattığımız Kadın Bankacılığı ile bu alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmeye ve ekonomiye daha fazla dahil olmalarına yönelik çalışırken, iş hayatında karşılaştıkları engelleri aşmalarına destek olmak için de çok yönlü ürün ve hizmetler sunuyoruz. Kadın girişimci ve patronların finansmana erişimini kolaylaştırmak için çeşitli kaynaklarla kredi çözümleri sunuyoruz. EBRD ile gerçekleştirdiğimiz kredi anlaşması ile bu desteğimizin kapsamını daha da genişletiyoruz. EBRD’nin 50 milyon Euro tutarındaki bu desteğiyle kurucusu ya da yöneticisi kadın olan KOBİ’lerimize uygun faiz oranlarıyla taksitli ticari kredi imkanı sunacağız.”

Kadın girişimcileri ve patronları destekleyerek kadınların iş fikirlerine katkı sunmanın hepimizin ortak geleceğine pozitif etki yaratacağını bilen TEB, finansman desteğinin yanı sıra kadın girişimcilerin iş hayatının çeşitli alanlarında karşılaştıkları engelleri aşmaları için onlara yol gösteriyor, yeni pazarlara ulaşmaları için gerekli bilgiye erişimlerini kolaylaştırıyor ve ekosistem paydaşlarıyla ortaklaşa çalışmalar yaparak daha fazla kadın girişimciye ve patrona ulaşmayı hedefliyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Borsa haftaya yükselişle başladı (17.04.2023)

Merkezi yönetimde bütçe açığı